• تاریخ انتشار خبر : جمعه ۲۳ تیر ۱۴۰۲ | کد خبر : 48178
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ایران در مسئله تمامیت ارضی هرگز کوتاه نخواهد آمد
  دیبا: امام جمعه کرج با اشاره به اینکه برای پایداری و اقتدار مرزهای کشور از خون جوانان خود مایه گذاشته ایم، گفت: ایران در مسئله تمامیت ارضی با هیچ کشور و ملتی کنار نمی‌آید.

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرگزاری فارس از کرج، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی‌همدانی، ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرج که در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) اقامه شد، گفت: امنیت اخلاقی با عفاف و حجاب محقق می‌شود که امری بین‌المللی است و تنها به ایران محدود نمی‌شود.

   

  وی بیان کرد: نه فقط جوامع اسلامی که غربی‌ها برای ایجاد امنیت اجتماعی راهکار ارائه کرده‌اند که اگر کسی اعتقاد به دینی نداشته باشد با بی بند و باری به خانواده و جامعه سالم دست نخواهد یافت.

   

  امام جمعه کرج با بیان اینکه روابط آزاد زن و مرد در غرب وجود دارد، تصریح کرد: پس چرا در این جوامع آمار تجاوزات جنسی اینقدر بالا است که نشان می‌دهد این آزادی امنیت اجتماعی به وجود نمی‌آورد.

   

  وی با اشاره به تجاوزات جنسی و خشونت علیه زنان خاطرنشان کرد: مطابق آمار رسمی در کشورهای آمریکایی و اروپایی و رژیم صهیونیستی ۴۰ تا ۷۰ درصد از زنان کشته شده در این کشورها توسط شریکان جنسی خودشان بوده که در آمریکا یک سوم زنان به قتل رسیده توسط دوست پسرانشان بوده است.

   

  آیت‌الله حسینی‌همدانی افزود: امروز صحبت از برده جنسی است که سالانه ۲۰ هزار نفر به آمریکا برای بردگی به این کشور قاچاق می‌شوند که با وعده‌هایی همچون تحصیل به این کشور برده می‌شوند که جدا از کسانی است که با ملیت آمریکایی به بردگی گرفته می‌شوند.

   

  وی با اشاره به اینکه اگر مرزهای اخلاقی رها شود و به مساله عفاف و حجاب اهمیتی داده نشود، اظهار کرد: امروز راهبرد غرب خانواده زدایی است و آن را با هرزگی زن کلید زده و با روش جنگ نرم در لایه‌های مختلف در حال اجرا است که در ایران قوی‌تر اجرا می‌کند.

   

  امام جمعه کرج با تاکید بر اینکه باید مردم و مسئؤولان میدان را بشناسند و آرایش جنگی مناسب داشته باشند، تصریح کرد: آنها بر موضوع تمدن سازی در نظام اسلامی واقف هستند و می‌دانند اساس کار در این جریان به دست ایران است که باید بستر آن را که خانواده هست را خراب کنند زیرا خانواده که بستر پرورش انسان‌ها و نسل پروری و شکوفایی استعدادها است و بانوان از نظر دشمنان ما نقاط استراتژیکی هستند که باید از بین رفته و بی اثر شوند.

   

  وی به فرارسیدن سالروز تأسیس شورای نگهبان به دستور امام راحل اشاره کرد و افزود: بیشترین دشمنی‌ها نسبت به این شورا می‌شود و جریانات مخالف با حاکمیت دینی و حتی اشخاص همفکر با این اشخاص با شورا دشمنی و مخالفت می‌کنند در حالی که شورای نگهبان مورد توجه امامین انقلاب بوده است.

   

  آیت‌الله حسینی‌همدانی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب فرموده اند شورای نگهبان هویت مورد نظر نظام و وجود و عدم وجود به معنای وجود و عدم وجود نظام اسلامی است و سابقه این شورا به نظام مشروطه برمی گردد ولی بعد از انقلاب با دستور و پیگیری جدی امام راحل در قانون اساسی گنجانده شد و در مقابل افرادی که ناسلامت بوده و قصد داشتند نظام اسلامی را زیر سوال ببرند ایستاده است.

   

  وی یکی از موفقیت‌های دولت فعلی را بر خلاف فرصت‌های سوزی‌های دولت قبل روشی است که در سیاست جهانی و تعامل با کشورهای جهان در برگرفته است و اظهار کرد: آفریقا دومین قاره بزرگ جهان در قبال منابع مختلف است که مدنظر رئیس جمهور قرار گرفت و بعد از ۱۱ سال به این قاره سفر کرده و با استقبال خوبی روبرو شد.

   

  نماینده ولی فقیه در البرز با اشاره به اینکه این سفر به طور قطع برای کشور آورده‌های خوبی خواهد داشت، گفت: دشمنان از این فرصت‌ها برای ایران ناراحت هستند که ما جواب خود را با شعار هر روزه «مرگ بر آمریکا» ثابت می‌کنیم.

   

  وی تصریح کرد: مسیری که در سیاست خارجی طی می‌شود کاملاً روشن است و ایران با کسی در بستر تمامیت ارضی خود شوخی ندارد و با هر کشوری تعهداتی دارد که بر اساس همان عمل می‌کند و اگر آنها هم تخلفاتی داشته باشند ایران اعتراض می‌کند همانطور که بر سر الحاق کریمه که روسیه می‌خواست به خود ملحق کند ایران اعتراض کرد و به تمامیت ارضی کشور مربوطه احترام گذاشت.

   

  امام جمعه کرج متذکر شد: اگر با کشوری تعهد داریم از اصول و منافع خود دست نخواهیم کشید و موضعی که روسیه در خصوص جزایر سه‌گانه ایران گرفت کاملاً غلط بوده و باید جبران شود.

   

  پایان پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز