• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۲ | کد خبر : 48158
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  گزارش جدید سازمان اوپک درباره رشد اقتصادی جهان
  دیبا: سازمان اوپک در گزارش خود پیش بینی کرد اقتصاد جهان در سال جاری میلادی رشد ۲.۶ درصدی را تجربه کند.

  به گزارش دیباخبر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،شرایط اقتصادی جهان در سال جاری میلادی گرچه به نسبت سال ۲۰۲۲ کمی باثبات‌تر شده است، اما همچنان به دلیل افزایش نرخ بهره از سوی بانک‌های مرکزی به دلیل مقابله با نرخ افسار گسیخته تورم، جهان با خطر رکود اقتصادی مواجه است. در این میان، سازمان کشور‌های صادر کننده نفت خام (اوپک) اقدام به انتشار گزارش ماهانه خود از شرایط اقتصادی جهان کرد.

   

  به گزارش تله تریدر، در گزارش جدید اوپک آمده است: رشد اقتصادی جهان در سال جاری میلادی ۲.۶ درصد خواهد بود. در میان کشور‌های جهان، آمریکا به عنوان دارنده بزرگترین اقتصاد جهان امسال رشد ۱.۴ درصدی را تجربه خواهد کرد. با این وجود، انتظار می‌رود رشد اقتصادی این کشور در سال ۲۰۲۴ به ۰.۷ درصد کاهش یابد.

   

  همچنین رشد اقتصادی منطقه یورو که تحت تاثیر شدید جنگ اوکراین قرار گرفته است، در سال جاری میلادی ۰.۷ درصد خواهد بود و در سال ۲۰۲۴ به ۰.۸ درصد خواهد رسید.

   

  در قاره آسیا نیز ژاپن در سال جاری میلادی رشد ۱.۱ درصدی خواهد داشت. چین به عنوان دومین قدرت اقتصادی جهان که شرایط مناسبی پس از کنترل همه گیری کرونا دارد، در سال جاری رشد اقتصادی ۵.۲ درصدی را تجربه خواهد کرد.

   

  در گزارش سازمان اوپک درباره تقاضا برای نفت خام در بازار‌های جهانی نیز آمده است: میزان افزایش تقاضا برای نفت خام در سال ۲۰۲۳، ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه است که چین بیشترین سهم را از این افزایش تقاضا به خود اختصاص داده است.

   

  برآورد این کارتل بزرگ نفتی این است که میزان تقاضا روزانه جهان برای نفت خام در سال جاری میلادی کمی بیش از ۱۰۴ میلیون بشکه در روز است.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز