• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۲ | کد خبر : 48053
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تبریز، میزبان اجلاس مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها
  دیبا: شصت و هشتمین اجلاس مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانهای کشور ۲۱ و ۲۲ تیر ماه در تبریز و به میزبانی شورای اسلامی این شهر برگزار می‌شود.

  به گزارش دیباخبر به نقل از ایسنا، شصت‌وهشتمین اجلاس مجمع مشورتی روسای شورا اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌های کشور با محوریت جمع‌بندی نظرات پیشنهادی در خصوص مدیریت واحد شهری و برنامه هفتم توسعه کشور در شهر تبریز به مدت دو روز برگزار می‌شود.

   

  مهدی چمران، رئیس مجمع مشورتی در رابطه با این اجلاس اظهار کرد: در روز نخست اجلاس، کمیسیون‌های تخصصی مجمع، تشکیل جلسه‌ می‌دهند و هر یک از چهار کمیسیون تخصصی مجمع به صورت مجزا نسبت به موارد دستورکار خود پیشنهادات مطرح شده را بررسی کرده و نتیجه نظرات اعضا را به صورت گزارش در صحن اعلام خواهند کرد.

   

  وی افزود: روز پنج‌شنبه ۲۲ تیرماه، اجلاس با حضور مسئولان آذربایجان‌شرقی و رؤسای شوراهای شهرهای مراکز استان‌های کشور به کار خود ادامه می‌دهد؛ در این روز رؤسای کمیسیون های مجمع گزارش مصوبات کمیسیون را قرائت و نظرات اعضا نیز مطرح می‌گردد که در جمع بندی نهایی مجموعه پیشنهادات در یک قالب مشخص برای دولت، مجلس و شورای عالی استان‌ها ارسال خواهد شد.

   

  چمران تاکید کرد: برای برگزاری هرچه بهتر اجلاس شصت و هشتم دو ماه کار کارشناسی و سه جلسه آنلاین برگزار گردیده است، که امیدواریم این زحمات در اجلاس تبریز به ثمر نشسته و این امکان فراهم شود که در برنامه هفتم توسعه از ظرفیت شوراها و مدیریت شهری به نحو شایسته‌ای استفاده شود.

   

  گفتنی است، در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی تعیین شاخص های پیوست اجتماعی در طرح های عمرانی، تدوین دستورالعمل آموزش شهروندی با همکاری دستگاه های ذیربط و تعیین بسته‌های تشویقی در راستای فرزندآوری و جوان‌سازی جمعیت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

   

  همچنین در کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری بازچرخانی آب در شهرها با هدف مصرف بهینه آب، ایجاد زیرساخت های تولید و بازیابی انرژی از پسماند، الزام دولت بر انجام تکالیف قانونی خود در موضوع کاهش آلودگی هوا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

   

  اولویت دادن به پروژه های محله محور – کوچک مقیاس، الزام دولت به پرداخت ۵۰ درصدی خود در احیای بافت های فرسوده، گذاری دبیرخانه کمیسیون ماده ۵ به شهرداری ها دستور جلسه کمیسیون توسعه و عمران شهری خواهد بود.

   

  به گزارش ایسنا به نقل از روابط‌عمومی شهرداری تبریز، در نهایت در کمیسیون حقوقی و اقتصادی پیگیری تصویب قانون مدیریت یکپارچه شهری، اجرای صحیح و کامل قانون درآمدهای پایدار شهرداری ها و دهیاری ها و پایدارسازی نظام مالی شهرداری ها مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

   

  انتهای پیام

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز