• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۳ تیر ۱۴۰۲ | کد خبر : 47736
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  آذربایجان شرقی استانی ناامن برای سوداگران مرگ است
  دیبا: استاندار آذربایجان شرقی با قدردانی از فعالیت‌های شبانه روزی نیرو‌های انتظامی، نظامی و امنیتی استان در حوزه مبارزه و مقابله با مواد مخدر، گفت: این استان برای فعالیت سوداگران مرگ استان ناامن است.

  به گزارش دیباخبر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،عابدین خرّم گفت: هر هفته شاهد این هستیم که تعدادی از نیرو‌های انتظامی و نظامی در کشور جان خود را در عرصه مبارزه با مواد مخدر فدا می‌کنند تا مساله مواد مخدر بیش از این گریبان گیر جامعه نباشد.

   

  وی ادامه داد: ضروری است در راستای پیشگیری از گرفتار شدن نوجوانان و جوانان در دام اعتیاد به خصوص روانگردان‌های صنعتی و غیرصنعتی که آسیب آن خانمان سوز است، اقدامات پیشگیرانه و آگاهی بخش بیشتری انجام شود.

   

  وی گفت: متاسفانه شیوع اعتیاد از لحاظ سنی کاهش یافته و در بین بانوان نیز در حال افزایش است که باید به این موضوع به عنوان زنگ خطر نگریست.

   

  خرّم گفت: وضعیت آذربایجان شرقی به یمن تلاش‌های نیرو‌های انتظامی و نظامی، دستگاه‌های قضایی و فرهنگی و سازمان‌های مردم نهاد فعال در این حوزه نسبت به سایر استان‌ها بهتر است، اما در حدی نیست که اظهار رضایت کنیم.

   

  وی با بیان اینکه خوشبختانه در زندان‌های استان اقدامات مناسبی در حوزه ترک اعتیاد انجام گرفته است، اضافه کرد: در حوزه پیشگیری از مواد مخدر باید با برنامه ورود کرد و دستگاه‌های فرهنگی از جمله آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها در این زمینه باید فعال‌تر عمل کنند.

   

  استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری مسابقات ورزشی در سطح استان، افزود: اداره کل ورزش و جوانان باید بیش از پیش در حوزه پیشگیری و آگاهسازی فعال باشد و شعار نه به اعتیاد نیابد محدود به بنر باشد بلکه باید با کار‌های ابتکاری انگیزه‌ای برای مبارزه با مواد مخدر ایجاد شود.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز