• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۴ خرداد ۱۴۰۲ | کد خبر : 46878
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  برگزاری جلسه آموزش ضابطان قضایی خاص برای کارشناسان امور اراضی استان آذربایجان شرقی
  دیبا: برگزاری جلسه آموزش ضابطان قضایی خاص برای کارشناسان امور اراضی استان آذربایجان شرقی

   

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرنگار ایانا در استان آذربایجان شرقی، با هماهنگی اداره امور حقوقی و مالکیت اراضی مدیریت امور اراضی و فرماندهی یگان حفاظت امور اراضی استان آذربایجان شرقی، جلسه آموزش ضابطان دادگستری با حضور دادیار دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان ، مدیر امور اراضی، رئیس اداره امور حقوقی سازمان، فرمانده یگان حفاظت از امور اراضی استان و با حضور روسای ادارات امور اراضی تعدادی از شهرستان‌ها، کارشناسان حقوقی و گشت مدیریت‌های جهاد کشاورزی شهرستان‌ها در مجتمع شهید کسایی تبریز برگزار شد.

   

  نماینده دادستان عمومی و انقلاب تبریز در این جلسه به تدریس مباحثی پیرامون وظایف ضابطان عام و خاص دادگستری در آئین دادرسی کیفری و نحوه پیشگیری از وقوع جرم پرداخت و سرفصل‌های آموزشی را ارایه کرد.

   

  مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی در ادامه این جلسه به بیان مباحثی پیرامون نحوه مقابله با تغییر کاربری‌های انجام شده پرداخت و افزایش کاذب قیمت زمین و سرمایه‌ای و کالایی شدن اراضی کشاورزی را خسرانی جبران‌ناپذیر دانست.

   

  وی بر لزوم به کارگیری توانمندی و ظرفیت موجود برای مقابله با پدیده تغییر کاربری غیر مجاز تاکید کرد.

   

  داداش نصیری به نحوه اجرای احکام دادگستری و نحوه رفع ابهام از احکام و دستورهای قضایی پرداخت و بر لزوم توقف عملیات تغییر کاربری و اعمال تبصره ۱ و ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها تاکید کرد.

   

  رئیس اداره امور حقوقی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی نیز به بیان مباحثی پیرامون پدیده تغییر کاربری غیرمجاز، بحران کم آبی، از بین رفتن خاک کشاورزی و بهره‌وری پرداخته و این موارد را ازجمله عوامل تاثیرگذار و تهدیدی جدی برای امنیت غذایی عامه مردم و آیندگان دانست.

   

  علیرضا محمدنژاد داریانی به بهبود و ارتقای کیفیت دفاع در پرونده‌های دفاع از حقوق عامه از جمله تغییر کاربری غیرمجاز تاکید کرد و از برنامه‌ریزی گسترده اداره حقوقی سازمان و برگزاری جلسات آموزشی ماهانه برای کارشناسان حقوقی در سال جاری خبر داد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز