• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ | کد خبر : 46516
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  نقش تحریم و سوءمدیریت در موضوع کمبود دارو در کشور
  دیبا: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی به دلایل کمبود دارو اشاره کرد و گفت: کمبود دارو یا به دلیل تحریم‌های ظالمانه و ضد بشری است، یا اینکه به سوءمدیریت‌های داخلی بر می‌گردد، باید ریشه‌های سوءمدیریت بررسی و دلایل آن مرتفع گردد.

   

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، تراب محمدی ظهر امروز در جلسه کمیته بیماران خاص استان، اظهار داشت: متاسفانه از دیرباز دیدگاهی وجود دارد که بر اساس آن هر آنچه در کشورهای غربی تولید شود باکیفیت بوده و محصولات داخی از کیفیت لازم برخوردار نیستند که این نوع نگرش و تفکر نوعی خودتحقیری است.

   

  وی با تاکید بر تامین نیازهای دارویی در استان گفت: سازمان غذا و دارو باید برنامه‌ریزی کند داروهایی که ضروری و حیاتی هستند به صورت دائمی در خط تولید وجود داشته باشد تا کمبودی در جامعه رخ ندهد.

   

  وی به دلایل کمبود دارو اشاره کرد و بیان داشت: کمبود دارو یا به دلیل تحریم‌های ظالمانه و ضد بشری است، یا اینکه به سوءمدیریت‌های داخلی بر می‌گردد، باید ریشه‌های سوءمدیریت بررسی و دلایل آن مرتفع گردد، چرا که موضوع دارو حیاتی بوده و به جان انسان‌ها مربوط می‌شود.

   

  معاون استاندار خاطرنشان کرد: معاونت غذا و دارو مشکلات و نارسایی‌های موجود در حوزه تولید دارو همچون نبود مواد اولیه و کمبود سرمایه در گردش را به استانداری منعکس کند تا در راستای برطرف کردن آنها اقدامات لازم انجام پذیرد.

   

  محمدی به نقش اساسی سازمان های خیریه نیز اشاره کرد و متذکر شد: سازمان‌های خیریه نقش اساسی در تامین نیازهای بیماران را دارند و هر آنچه که بتوانیم از آنها حمایت خواهیم کرد.

   

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی به نقش کمیته بیماری خاص اشاره کرد و گفت: هدف از این کمیته ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های مسؤول است تا با بررسی مشکلات و رفع آنها، آلام و رنج بیماران خاص کاهش یابد.

   

  در این جلسه اعضای کمیته بیماری‌های خاص استان به بیان نکته نظرات و مشکلات خود پرداخته و در راستای حل آنها بحث و تبادل نظر شد.

   

  در پایان این جلسه از حسین رضایی عضو هیأت ورزشی بیماران خاص که در مسابقات جهانی بدمینتون استرالیا مقام قهرمانی جهان را کسب کرده است، تجلیل به عمل آمد.

   

  پایان پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز