• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ | کد خبر : 46350
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  هلال احمر نماد اتکا به ظرفیت‌های مردمی است
  دیبا: معاون اجرایی رییس جمهور گفت: سازمان هلال احمر نماد اتکا به ظرفیت‌های مردمی و از جنس خود مردم است.

  به گزارش دیباخبر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،محسن منصوری معاون اجرایی رییس جمهور و نماینده وی در شورای عالی جمعیت هلال احمر روز سه شنبه در اجتماع ۱۰ هزار نفری جوانان تمدن ساز به مناسبت گرامیداشت هفته هلال احمر (۱۶ تا ۲۲ اردیبهشت) در سالن پورشریفی تبریز گفت: هلال احمر جمهوری اسلامی از جنس غیرت، تجربه و اقدام به هنگام در مواقع بحرانی است و بالاتر از توان و ظرفیت خود کار می‌کند که در شرایط فعلی کشور به این روحیه نیاز داریم.

   

  وی اضافه کرد: دشمن برای ایجاد ناامیدی در بین مردم و جوانان برنامه ریزی کرده و با راه انداختن انواع جنگ‌های ترکیبی، به دنبال از بین بردن روحیه امید در جامعه است که با وجود جوانان غیور و روحیه هلال احمری، دشمن این آرزو را به گور خواهد بود.

   

  منصوری با اشاره به اینکه هلال احمر نهادی مبنتی بر ظرفیت مردم است، خاطرنشان کرد: طبق فرمایشات رهبری، هر جا کار به مردم سپرده شد گره‌ها و مشکلات برطرف می‌شود و هلال احمر امروز این ویژگی بارز را دارد و رافع مشکلات است.

   

  وی با بیان اینکه هلال احمر یک نهاد متعالی است، گفت: هلال احمر ایران همزمان که وظایف صلیب سرخ را انجام می‌دهد و ویژگی‌ها و مسوولیت‌های این نهاد بین المللی را دارد، اما یک ویژگی بارز و تفاوت مهم هم دارد که نماد عزم، اراده، روحیه مومنانه و توانمند و مبتکرانه است.

   

  منصوری با اشاره به اینکه هلال احمر نهادی مبنتی بر ظرفیت مردم است، خاطرنشان کرد: طبق فرمایشات رهبری، هر جا کار به مردم سپرده شد گره‌ها و مشکلات برطرف می‌شود و هلال احمر امروز این ویژگی بارز را دارد و رافع مشکلات است.

   

  وی بیان کرد: هلال احمر جمهوری اسلامی، چابک، چالاک و فعال است و بیش از یک میلیون عضو افتخاری دارد و این رمز موفقیت این نهاد در مقابله با حوادث طبیعی و غیرطبیعی بوده که فی النفسه ارزشمند است.

   

  استاندار آذربایجان شرقی نیز در این اجتماع با بیان اینکه هلال احمر استان در حال تحول سازمانی و ساختاری بزرگی است، گفت: این جمعیت به یکی از نماد‌های حضور جوانان در عرصه‌های مختلف به ویژه امداد و نجات تبدیل شده است.

   

  عابدین خرم اضافه کرد: حضور به موقع و اقدام سریع یکی از ویژگی‌های هلال احمر است که در کمترین زمان در مناطق بحرانی حاضر می‌شوند و این امتیاز بزرگی برای هلال احمر است.

   

  وی بیان کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب، تبریز و آذربایجان در ۵۰۰ سال گذشته مرکز تحولات تاریخی، اجتماعی، فرهنگی و علمی در ایران و منطقه بوده و برای پاسبانی از این افتخار بزرگ، حضور جوانان در صحنه‌های انقلابی و امدادی بسیار موثر است.

   

  رییس سازمان جوانان هلال احمر نیز با بیان اینکه هلال احمر جمهوری اسلامی در صحنه‌ها و حوادث مختلف چنان عملکردی از خود نشان داده که زبان تحسین همگان را گشوده است، گفت: این سازمان نه تنها در امداد و نجات، بلکه در امور محیط زیست نیز موفق به ثبت رکورد شد و اعضای جوان آن با همکاری محیط بانی، در کمتر از ۲۰ دقیقه ۲۰ هزار درخت کاشتند که رکوردی منحصر در دنیاست.

   

  سیدهاشم حسینی ادامه داد: با تلاش اعضای سازمان، به دنبال ایجاد تمدنی مبتنی بر آموزه‌های دینی و فرهنگ غنی ایرانی اسلامی، عدالت، کرامت، عشق ورزی، صلح و امنیت و صلح دوستی و احترام به همه انسان‌ها است.

   

  وی به حاضرین در این اجتماع بزرگ قول داد تا با کمک دولت، تمامی اردوگاه‌های هلال احمر در سراسر کشور را فعال و احیا کند

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز