• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ | کد خبر : 46309
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  پوشش بیمه‌ای خدمات مراقبتی و درمانی ماماها در سیستم سلامت / هشدار درباره افزایش انجام سقط‌های غیرقانونی
  دیبا:معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز از پوشش بیمه ای خدمات مراقبتی و درمانی ماماها در سیستم سلامت در قسمت های بهداشتی و خصوصی خبر داد.

   

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، جواد احمدیان بعد از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت روز جهانی ماما ضمن تبریک روز جهانی ماما اظهار کرد: ۶۵ هزار نفردر گروه مامائی فارغ التحصیل داریم که در اقصی نقاط استان و کشورمان فعالیت دارند ولی به واسطه تغییرات عمده در سیستم مراقبت و مامایی و تسهیلات زایمان اکثرا این عزیزیان در حیطه مامایی مشغول فعالیت نمی باشند و اکثرا به کارهای دیگری مشغول شده اند و منتظر تغییرات اساسی و سیاستگزاری جدیدی هستند تا از آموخته های خود استفاده بهینه انجام دهند.

   

  وی در این جلسه از پوشش بیمه ای خدمات مراقبتی و درمانی ماماها در سیستم سلامت در قسمت های بهداشتی و خصوصی خبر داد و گفت: امنیت شغلی ماماها نیز از طریق استخدام برای مراقبت های اولیه برای زنان باردار و زنان دارای سنین بارداری و … انجام خواهد گرفت و ما انتظار داریم زنان باردار نیز خدمات مراقبت های اولیه خود را از ماماها دریافت کنند.

   

  احمدیان همچنین ادامه داد: انتظار داریم ماماها برای زایمان ها و مراقبت ها در سیستم دولتی و خصوصی در کنار متخصصین زنان و مامایی باشند تا با همکاری همدیگر مشکلات حل شود.

   

  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این جلسه در خصوص سقط های جنین جنایی گفت: سقط جنین واقعا در شان سیستم مامایی ما نیست و امیدواریم با کمک شما عزیزان جلوی این اقدام که بعضا بیشتر از موالید است گرفته شود.

   

  وی ادامه داد: فعالیتی در خصوص جلوگیری از سقط جنین از طرف بسیج جامعه پزشکی استان با عنوان طرح نفس ( نجات فرزندان سقط ) که هدف آن جلوگیری از سقط فرزندان سالم توسط والدین است در حال انجام است و آذربایجان شرقی نیز این طرح را شروع کرده است و ماماها نقش بیشتری در موفقیت این طرح دارند و می توانند از طریق ارائه مشاوره به حفظ جان یک نفر که همانا حفظ کل جامعه بشریت است کمک کنند.

   

  احمدیان افزود: با اجرای این طرح تا کنون از ۶۵ مورد سقط جنین جلوگیری شده و ۲۶ نفر از این نوزادان متولد شده اند.

   

  وی در خصوص طرح نفس افزود: علاوه بر مشاوره زنان باردار برای مراجعه به سقط، حمایت های مادی و معنوی و رایگان بودن ویزیت و هزینه های دیگر زایمان از دیگر مزایای این طرح است.

  وی در آخر اظهار امیدواری کرد که با اجرای این طرح در صورت موفقیت پیشگیری حداقل ۱۰ تا ۵۰ درصدی سقط جنین اتفاق خواهد افتاد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز