• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ | کد خبر : 46290
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  برگزاری جشنواره احیای سنت‌های بومی محلی در دانشگاه‌های پیام نور
  دیبا: معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام‌ نور، با اشاره به برگزاری جشنواره‌های ابتکاری توسط این دانشگاه، اظهار کرد: جشنواره احیای سنت‌های بومی محلی یکی از این جشنواره‌های ابتکاری است که سال قبل در ۱۰ استان با استقبال پرشور دانشگاهیان برگزار شده و امسال در مابقی استان‌ها برگزار خواهد شد.

  به  گزارش دیباخبر به نقل از ایکنا از آذربایجان‌شرقی، محمدتقی امینی، معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام‌ نور، امروز، ۱۶ اردیبهشت‌ماه، در مراسم اختتامیه بیست‌وششمین جشنواره کشوری قرآن و عترت دانشگاه پیام نور در تبریز، با اشاره به برگزاری جشنواره‌های ابتکاری توسط این دانشگاه، اظهار کرد: جشنواره احیای سنت‌های بومی محلی یکی از این جشنواره‌های ابتکاری است که سال قبل در ۱۰ استان با استقبال پرشور دانشگاهیان برگزار شده و امسال در مابقی استان‌ها برگزار خواهد شد.

   

  وی هدف از برگزاری این جشنواره را آشنایی دانشجویان با عقبه تاریخی کشور و همچنین سنت‌ها و موقعیت بومی و محلی عنوان کرد و گفت: دشمنان تلاش می‌کنند تا دانشجویان و جوانان ما را از عقبه تاریخی کشور دور کنند که برگزاری این جشنواره‌ها را در اولویت قرار دادیم تا دانشجویان با سنت‌ها، لباس‌ها، غذاها و… آشنا شوند.

   

  امینی، با اشاره به تعیین قرارگاه‌های زیارتی برای دانشجویان پیام‌نور، خاطرنشان کرد: در این رابطه مرکزی را با ظرفیت ۲۰۰ نفر در قم تجهیز کردیم که دانشجویان عزیز به صورت اردویی می‌توانند از این قرارگاه بهره‌مند شوند؛ همچنین در مشهد مقدس نیز در حال تجهیز سرای نور هستیم که اولین کاروان زیارت اولی‌ها در تابستان اعزام خواهد شد.

   

  معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام‌ نور با تاکید بر این‌که برنامه‌ها در فضای فرهنگی و اردویی تاثیرگذاری بیشتری دارد، ادامه داد: دانشجویان در کنار مشغله‌های تحصیلی خود به اردوهای معنوی و فرهنگی نیز نیاز دارند.

   

  وی در ادامه با بیان این‌که در مهران نیز مکانی را به عنوان قرارگاه عتبات عالیات تجهیز کرده‌ایم تا دانشجویان پیام‌نور با کمترین هزینه به زیارت عتبات عالیات مشرف شوند، ادامه داد: این قرارگاه در طول سال در خدمت دانشجویان بوده و در خاک عراق نیز موکب‌ داریم که مدیران فرهنگی می‌توانند هماهنگی‌های لازم را در رابطه با این قرارگاه‌ها داشته باشند.

   

  امینی، با بیان این‌که درنظر داریم اردوی راهیان نور را در طول سال تداوم داده و به همین منظور مرکزی را در اهواز دایر کرده‌ایم، اضافه کرد: در کرمانشاه نیز مرکزی را تجهیز می‌کنیم تا در طول تابستان که هوای مساعدی دارد، دانشجویان برای زیارت قبور شهدا در مرکز مستقر شوند.

   

  معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام‌ نور، با اشاره به راه‌اندازی قرارگاه‌های پیشرفت در سه نقطه از کشور، اضافه کرد: قرارگاه منطقه غرب را به دانشگاه پیام‌نور تبریز، قرارگاه شرق را در سمنان و قرارگاه جنوب را نیز در اصفهان دایر کرده‌ایم که پیشنهاد می‌کنیم راهیان نور اردوی ترکیبی تشکیل داده و در مسیر نیز از مراکز علمی و قرارگاه‌های پیشرفت، بازدید کنند.

   

  وی با تاکید بر اهمیت اردوهای راهیان پیشرفت، یادآور شد: دانشجویان باید با مراکز پیشرفته و دستاوردهای کشورمان آشنا شوند، چراکه دشمنان در تلاش برای سیاهنمایی علیه ایران هستند که برای خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان باید دانشجویان را با پیشرفت‌های کشور آشنا کنیم.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز