• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ | کد خبر : 46210
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  سرنوشت مسکن ملی ۶۰۰ واحدی باغمیشه بعد از ۴ سال چه می‌شود؟/ آرزوی خانه‌دار شدن؛ خیلی نزدیک، خیلی دور!
  دیبا: رئیس شورای هماهنگی و اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی، از تسریع پروژه ۶۰۰ واحدی باغمیشه خبر داد.

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز،حجت الاسلام و المسلمین صمد خلیلی رئیس شورای هماهنگی و اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی در اولین جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی‌های راه و شهرسازی استان در سال ۱۴۰۲ که در سازمان عمران شهر جدید سهند برگزار شد، اظهار کرد:پروژه ۶۰۰ واحدی در شمال شرقی نقطه باغمیشه که از ابتدای شروع بکار جزو برنامه کاری اداره راه و شهرسازی قرار گرفته و با دستور مدیرکل روزانه جلسات متعدد با ارگان‌ها و نهادهای مختلف در قالب شورای مسکن استان برگزار شده و هماهنگی لازم بین دستگاهی فراهم و منجر به تسریع این پروژه شده است.

   

  وی افزود: با پیگیری شبانه روزی مدیریت و مجموعه همکاران راه و شهرسازی استان و مسئولان اداره کل پروژه مسکن ملی باغمیشه در نزدیک‌ترین زمان پشرفت چشمگیری خواهد داشت.

   

  خلیلی گفت: اخیرا بازدیدی توسط استاندار و مکررا مدیرکل راه و شهرسازی استان از پروژه مسکن ملی باغمیشه صورت گرفته که امید می‌رود با ورود جدی مسئولان مربوطه مشکلات این پروژه و ۶۰۰ خانوار مستاجر تبریزی که چشم انتظار خانه‌دار شدن هستند برسند.

   

  رئیس شورای هماهنگی و اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی در این جلسه با اشاره به اینکه پروژه ملی باغمیشه هم اکنون با سه پیمانکار همزمان شروع شده است، افزود: امید است تا آخر امسال از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار بوده باشیم تا چشم امید شهروندانی که برای خانه دار شدن خود انتظار داشته به آرزوی دیرینه مسکن شدن خود برسند.

   

  خلیلی اظهار کرد: اجرای طرح ملی مسکن برای مردم امید آفرین بوده و قول مساعد بدهیم که در موعد مقرر در تحویل مسکن خوش قول بوده باشیم.

  مسکنی که ملی نیست!/ پروژه مسکن ملی باغمیشه وارد سال چهارم شد

   

  اواخر دولت سیزدهم بود که هیأت دولت آقای روحانی طرحی ارائه دادند با عنوان طرح مسکن ملی که پایه های طرحی شد که بعدا در دولت آقای رئیسی نهضت ملی مسکن نام گرفت.

   

  مردمی که به وعده های دولت اعتماد کرده و ثبت نام کردند فکرش را هم نمی کردند بعدا به مشکلات عجیب و غریبی که تا به امروز گریبانشان را گرفته برخورد کنند.

   

  با اتمام دولت دوازدهم و روی کار آمدن دولت آقای رئیسی به همراه وعده بزرگ ساخت چهار میلیون مسکن در چهار سال مردم دوباره امیدوار به سرانجام رساندن پروژه مسکن ملی شده و در این طرح مشارکت نمودند.

   

  یکی از پروژه های مسکن ملی شهر تبریز که استارت آن از سال ۱۳۹۸ خورد پروژه مسکن ملی باغمیشه تبریز هست. پروژه ای که قرار بود سه ساله به متقاضیان تحویل داده شود وارد سال چهارم شده و هنوز شروع به کار نکرده است!

   

  پیگیری ها نشان می دهد این پروژه به مشکلات عدیده ای برخورد کرده و هیچ عزم جدی برای به سرانجام رساندن این پروژه وجود ندارد. ‏ ۶۰۰ خانواری که دو قسط ۴۰ و ۵۰ میلیونی از سال ۱۳۹۹ و قبل از شروع تورم های سرسام آور به پروژه واریز کردند امروز دچار بلاتکلیفی محض شده و هیچ ارگانی پاسخگوی آنها نیست.

   

  واحدهای مسکن ملی باغمیشه ابتدا قرار بود در سه فاز و به صورت محله محور ساخته شود اما تقریبا بعد از یکسال فاز یک آن به دلیل آنچه بعدا مشکلات خاک نامیده شد از پروژه کنار گذاشته شد و بعد از طراحی مجدد تمامی ۶۰۰ واحد به مناطق پایین دست پروژه منتقل شده و عملا فاز یک از محدوده مسکن ملی باغمیشه خارج شد.

   

  با جدا شدن یک فاز از سه فاز موجود پروژه مسکن ملی باغمیشه و تعویض طراحی محله محور با طراحی خطی به دلیل جانمایی ۶۰۰ واحد در دو فاز باقیمانده انتظار این می رفت که شروع پروژه بعد از چهار سال اعلام بشود.

   

  اخیرا بازدیدی از پروژه مسکن ملی باغمیشه توسط استاندار و مدیرکل راه و شهرسازی استان صورت گرفته که امید می رود با ورود جدی مسئولان مربوطه مشکلات این پروژه بعد از چهار سال بلاتکلیفی حل و فصل شده و ۶۰۰ خانوار مستاجر تبریزی به آرزوی خانه دار شدن خود برسند.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز