• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ | کد خبر : 46174
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ارتقا کمک رسانی به محرومین در حوزه دارو و معیشت در دستور کار جمعیت هلال احمر استان زنجان قرار دارد
  دیبا:به گفته هاشمی، ویزیت رایگان بیماران در نواحی محروم استان از اولویت های هلال احمر زنجان است از اینرو به موضوع ارتقا کمک رسانی به محرومین در حوزه دارو و معیشت ورود جدی دارد.

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از زنجان، حکمت اله هاشمی، سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان عصر امروز در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت هفته هلال احمر اظهار کرد: رسانه ها کلید واژه کاهش آسیب ها در جامعه هستند و نقش تبیین خدمات همه دستگاه ها بر عهده قشر خبرنگار است از اینرو رسانه ها تکمیل کننده فعالیت های دستگاه های اجرایی هستند.

   

   

   

   

   

  وی افزود: از ۱۶ تا ۲۲ اردیبهشت به عنوان هفته هلال احمر با شعار هلال نشان امید نامگذاری شده است و این هفته فرصت خوبی برای معرفی خدمات و فعالیت های ما است.

   

   

   

   

  هاشمی با بیان اینکه خلاقیت و نوآوری که ما می توانیم در وظایف خود ایجاد کنیم اثرگذاری آن در جامعه ملموس خواهد بود، افزود: خلاقیت در حوزه پیشگیری آسیب ها و تلفات جاده ای لازم است و جامعه باید در حوزه پیشگیری هزینه کند و برنامه اصلی هلال احمر در پیشگیری معطوف است.

   

   

   

   

  این مسئول بر ضرورت بسترسازی اصولی منطبق با امایش سرزمین در این مجموعه تاکید کرد و یادآور شد: چرخه مدیریت بحران در جامعه به خوبی تعریف نشده که مجموعه هلال احمر در این زمینه فعالیت خواهد کرد.

   

   

   

   

  هاشمی افزود: شناسایی آسیب ها و توانمند کردن عموم در برابر این آسیب ها، به روز سازی تجهیزات منطبق بر نیازها، دخالت پارک های علم و فناوری در تجهیزات مجموعه از سیاست های هلال احمر در سال جاری خواهد بود.

   

   

   

   

  مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان افزود: نیروی انسانی مهارت محور و تخصص محور در حوزه آمادگی برای مجموعه مهم است. حوزه امداد و نجات متولی حوادث است از اینرو باید مخاطرات استان شناسایی و برای هریک طرح عملیاتی تهیه شود.

   

   

   

   

  هاشمی با یادآوری اینکه استاندارد ما از نظر نیروی انسانی و تجهیزات شناسایی خواهد شد، افزود: خیرین هم در کنار حاکمیت در جبران کمبودها به ما کمک خواهند کرد.

   

   

   

   

  وی از احصا نقشه خطرپذیری در استان خبر داد و گفت: در این نقشه همه ارگان ها با تجهیزات و امکانات در خدمت جامعه هدف استان قرار خواهند گرفت.

   

   

   

   

  مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان از شناسایی ۱۰ نقطه برای ایجاد پایگاه امداد و نجات در استان خبر داد گفت: در توسعه پایگاه ها موضوع آمایش سرزمین و مولفه های پراکندگی جمعیت، فضا و مکان و فعالیت های که قرار است در این پایگاه ها انجام شود، لحاظ شده است.

   

   

   

   

  هاشمی از افتتاح یک پایگاه امداد و نجات در محور دندی در هفته هلال احمر خبر داد و افزود: کلنگ ساخت دو پایگاه نیز در محور زنجان به تبریز زده خواهد شد.

   

   

   

   

  هاشمی با بیان اینکه در حوزه امداد و نجات ناوگان را به روزرسانی خواهیم کرد، خاطرنشان کرد: وظیفه اصلی ما در جاده ها رهاسازی است و با نیروی انسانی و تجهیزات با کمترین هزینه مصدومین گرفتار در خودروها حفظ خواهیم کرد.

   

   

   

   

  مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با اشاره به اینکه آموزش های جامعه محور جزو تکالیف اصلی ما خواهد بود، تصریح کرد: تخصص برای داوطلبان جمعیت و عموم مردم با شعار هر خانواده یک امدادگر را باید در جامعه تسری بدهیم.

   

   

   

   

  به گفته وی، در حوزه توانمندسازی نیز آموزش جوانان را در کانون های دانشجویی، دانش آموزی و طلاب و… در دستور کار قرار دارد. تا از این نیروها در ماموریت ها استفاده کنیم.

   

   

   

  وی اضافه کرد: خلاقیت در حوزه رشد جمعیت و جوانی جمعیت از دیگر اولویت های ما است وسعی می کنیم تمام احاد را در کارهای خداپسندانه و خیرخواهانه خود شریک خواهیم کرد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز