• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ | کد خبر : 46134
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  انتقال روزانه ۸۵ میلیون لیتر فرآورده نفتی به استان‌های شمالی کشور
  دیبا: مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران در منطقه تهران گفت: روزانه حدود ۸۵میلیون لیتر فرآورده نفتی از جمله بنزین و نفت گاز را به استانهای شمالی کشور از جمله تهران منتقل می کنیم .

  به گزارش دیبا خبر به نقل از خبرگزاری صدا وسیما ، آقای بشارتی ، مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران در منطقه تهران در گفتگو با رادیو اقتصاد گفت: روزانه حدود ۸۵میلیون لیتر فرآورده نفتی از جمله بنزین و نفت گاز را به استانهای شمالی کشور از جمله تهران منتقل می کنیم .

   

  سوال : انتقال سالانه ۵۰ میلیارد لیتر نفت و فرآورده در بزرگ ترین ترمینال نفتی کشور ، این خبر را مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران در منطقه تهران خبر دادند در همین خصوص گفتگویی داریم با آقای بشارتی…

   

  بشارتی : یک توضیحی مختصرا عرض کنم ، شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران زیر مجموعه شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران است که در حقیقت حلقه های تولید استخراخ نفت خام را که در مناطق نفت خیز هست و پرورش در پالایشگاه و مبادی مصرف که در حقیقت در انبارهای پخش هست و سایر مصارف را از طریق خطوط لوله به هم متصل می کند. در حقیقت انتقال کلان ایمن و پایدار نفت خام و فرآورده های نفتی در سراسر کشور را این شرکت انجام می دهد. حدود ۱۵ هزار کیلومتر در سطح کشور خطوط لوله داریم .

   

  سوال : قبلا چه قدر بوده است؟

   

  بشارتی : من کل خطوط را خدمتتان عرض می کنم در سطح کشور ،در منطقه تهران ما حدود دو هزار و صد کیلومتر خطوط داریم که کارمان این است که فرآورده ها و نفت خامی که طریق ۸ رشته خط از جنوب می آید که حدود ۸۵ میلیون لیتر در حقیقت فرآورده را ما توزیع می کنیم و ۵۷ میلیون لیتر نفت خام است که به پالایشگاه تهران و تبریز می دهیم ، فرآورده هایی که انتقال می دهیم در حقیقت نیمه شمالی کشور یعنی خود کلان شهر تهران هست ،استانهای شمالی ،شمال غرب و شمال کشور کلا سوختشان از طریق همین ترمینال انجام می شود. از طریق ۱۲ رشته خط ما حوزه فعالیت مان در هشت استان کشور هست، استانهای اصفهان ،تهران، قم ، سمنان و مازندران، البرز و قزوین و گیلان که از طریق ۱۵ مرکز انتقال نفت این سوخت را انتقال می دهیم و علاوه بر این استانهایی که خدمتتان عرض کردم در نیمه شمالی کشور که تا خراسان رضوی همه از طریق ترمینال انجام می شود.

   

  سوال : فرآورده هایی که انتقال پیدا می کند عمدتا نفت خام هست یا این که محصولات فرآوری شده است چون ما در این میان پالایشگاه های مختلفی هم داریم از جمله در تهران.

  سوال : فرآورده هایی که انتقال پیدا می کند عمدتا نفت خام هست یا این که محصولات فرآوری شده است چون ما در این میان پالایشگاه های مختلفی هم داریم از جمله در تهران.

   

  بشارتی : بله ، ما بیشتر انتقال فرآورده را انجام می دهیم ، در حقیقت ما روزانه آنچه را که انتقال می دهیم حدود ۸۵ میلیون لیتر فرآورده هست که این فرآورده ها بیشترش بنزین و نفت گاز هست که برای انبارهای نفتی که در این استانها عرض کردم پمپاژ می کنیم و آنجا به دست هموطنان عزیزمان می رسد و از لحاظ نفت خام حدود ۵۷ میلیون لیتر هست که تقریبا ۳۹ میلیونش را به پالایشگاه تهران منتقل می کنیم و بقیه را برای پالایشگاه تبریز ارسال می کنیم و خوراک این دوتا پالایشگاه را تامین می کنیم ، یک توضیحی که خدمتتان عرض می کنم ما علاوه بر تامین سوخت مورد نیاز مردم که همین بنزینی که هستش قیمتش یک چهارم یک آب معدنی هست علاوه بر این ما تامین سوخت نیروگاه های دماوند ، شهید منتظرقائم، شهیدرجایی ، باقرشهر و … داریم و سال گذشته بالغ بر یک نیم میلیارد ما نفت گاز در اختیار این نیروگاه ها با توجه به شرایط گاز که داشتیم آن افت فشار گاز که داشتیم گذاشتیم علاوه بر این فرودگاه های امام خمینی و مهرآباد هم سوختش را تامین می کنیم که در حقیقت سوخت جت و هواپیما را در اختیارشان قرار می دهیم.

   

   

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز