• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ | کد خبر : 46070
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی: ارتقاء سطح سلامت دانش‌آموزان سرمایه‌گذاری مهمی برای نسل‌های آینده است
  دیبا: نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: ارتقاء سطح سلامت دانش‌آموزان سرمایه‌گذاری مهمی برای نسل‌های آینده است که در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیز به آن توجه ویژه‌ای شده است.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در مراسم نواخته شدن زنگ سلامت که به مناسبت بزرگداشت این هفته در مدرسه شاهد مهدیه تبریزبرگزارشد،اظهار کرد: همانگونه که می دانیم عقل سالم در بدن سالم است و تا زمانی که دانش‌آموزان سالم، تندرست و با نشاط نباشند، بدون شک امر یادگیری به درستی اتفاق نمی‌افتد.

   

  وی ادامه داد: در طول دوره آموزش در مدارس باید به درستی دانش، مهارت و باورها در حوزه سلامت را به دانش‌آموزان منتقل کرد و فضایی را پدید آورد که کودکان و نوجوانان در شرایط روحی، روانی و جسمی مناسب به فراگیری سایر آموزش‌ها بپردازند و این با همکاری مسئولان سلامت هر ناحیه و مدرسه مهیا می‌شود.

   

  وی افزود: هفته سلامت فرصت مناسبی برای بیان اهمیت و جایگاه بسیار مهم سلامت و بهداشت در تحقق اهداف و تامین سلامت کودکان و نوجوانان است.

  آل هاشم گفت: ارتقای سلامت دانش‌آموزان یک سرمایه‌گذاری برای نسل‌های آینده است که در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیز به آن توجه ویژه‌ای شده است. وی خاطرنشان کرد: اهداف متعالی آموزش و پرورش در صورتی تحقق می‌یابد که تعلیم و تربیت هم راستا با بهداشت و سلامت دانش‌آموزان پیش رود و از آن جایی که دانش‌آموزان در سن فراگیری بوده و می‌توانند به‌عنوان سفیران سلامت آموزه‌های خود را حتی به خانواده‌ها و هم سن و سالان خود انتقال دهند، حفظ و ارتقای سلامت امری ضروری و غیر قابل انکار است. وی اضافه کرد: در تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان در ایام تحصیل باید تامین ایمنی، بهداشت و سلامت دانش‌آموزان را به‌عنوان مهمترین اقدام بنیادی در مدارس و راه آمادگی برای ورود دانش‌آموزان به مدارس تلقی کرد. نماینده ولی فقیه در استان در پایان یادآور شد: مراقبان سلامت در هر مدرسه و ناحیه و اداره‌کل به‌عنوان بازوی اجرایی برنامه بهداشت مدارس، نقش مهمی در حفظ و ارتقای سطح سلامت دانش‌آموزان ایفا کرده و با ارائه موضوعات آموزشی از قبیل بهداشت فردی، روانی، محیط، دهان و دندان، تغذیه دوران بلوغ ، پیشگیری از شیوع بیماری‌های غیر واگیر و واگیر و انجام درست و به موقع معاینات این غربالگری و واکسیناسیون دانش‌آموزان و از سوی دیگر آشنا سازی والدین با نیازها و مشکلات فرزندان در سنین مدرسه ‌و اهمیت تغذیه در سلامتی آنها، میتوانند نقش بسیار مهمی در موفقیت تحصیلی آنها ایفا کنند که اهمیت این هفته را به خوبی تبیین می‌کند.

   

  دکتر بهمن نقی‌پور رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز دراین مراسم با ایراد سخنانی، ضمن بزرگداشت هفته معلم اظهار کرد: با همکاری اداره‌کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی و دانشگاه علوم پزشکی تبریز می‌توان اقدامات مهمی را در حوزه‌ی سلامت انجام داد و ازاین ظرفیت استفاده کرد چراکه حوزه سلامت به رشد بسیاری نیاز دارد.

   

  وی ادامه داد: دانش‌آموزان آینده سازان کشور هستند و هرچه سلامت زندگی کنند، ستون‌های خانه‌ها سالم خواهد بود و هرچه اطلاعات حوزه سلامت آنها بیشتر باشد، خانواده و جامعه ما سالم‌تر خواهد شد؛ بنابراین امیدواریم با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز دانش‌آموزان را سالم به بار آوریم.

   

  در ادامه حجت الاسلام والمسلمین علی پوررادی، مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی ضمن گرامیداشت هفته معلم گفت: روح‌ سالم در بدن سالم است و بدن سالم به تغذیه و ورزش نیاز دارد که باید بتوانیم در راستای سلامتی دانش‌آموزان قدم مهمی برداشته و نقش موثری داشته باشیم.

   

  انتهای پیام

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز