• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ | کد خبر : 46054
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ۵ میلیون هکتار زیرکشت محصولات زراعی دیم است
  دیبا :رئیس موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور گفت: سطح زیر کشت محصولات زراعی دیم در کشور بیش از ۵ میلیون هکتار است و از این میزان اراضی در سال بیش از ۶ میلیون تن محصول برداشت می‌شود.

  به گزارش دیباخبر به نقل از خبرگزاری مهر، مظفر روستایی ظهر امروز در اولین همایش ملی طرح مشترک فائو و وزارت جهادکشاورزی در مراغه که با حضور کارشناسان زراعت و ترویج جهادکشاورزی و فائو افزایش بهره‌وری و بالفعل سازی پتانسیل تولید کشاورزی دیم در ایران برگزاری شد، اظهار کرد: سطح زیر کشت محصولات زراعی دیم در کشور بیش از ۵ میلیون هکتار است و از این میزان اراضی در سال بیش از ۶ میلیون تن محصول برداشت می‌شود.

   

  وی با بیان اینکه ۸۶ درصد اراضی دیم کشور به کشت غلات اختصاص دارد، گفت: آنچه مؤسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور معرفی می‌کند ارقام مقام به خشکی، سرما، تنش‌های محیطی و بیماری‌هاست.

   

  به گفته رئیس مؤسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور افزود: با کاهش بارندگی‌ها بهره‌گیری از فناوری‌های روز و ارقام جدید تحقیقاتی برای دستیابی به تولید پایدار ضروری است.

   

  وی افزود: با هدف انتقال یافته‌ها و افزایش تولید در دیمزارها پایگاه‌های نوآوری در تمام شهرستان‌های استان آذربایجان‌شرقی ایجاد شده است.

   

  کد خبر

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز