• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ | کد خبر : 46008
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  پیشرفت فیزیکی پروژه‌ بیمارستان یکهزار تختخوابی تبریز حدود ۲۸ درصد است
  دیبا: معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: پیشرفت فیزیکی مجموع بیمارستان یکهزار تختخوابی نزدیک ۲۸درصد و پیشرفت فاز اول این پروژه تقریبا ۳۸درصد است و تمام تلاشمان را می‌کنیم تا فاز این پروژه به زودی به اتمام برسد.

  به گزارش دیباخبر به نقل از ایسنا، علی جنتی، پنجشنبه، ۷ اردیبهشت ماه، در نشست خبری هفته‌ی سلامت، با اشاره به اینکه بیمارستان یکهزار تختخوابی یکی از پروژه‌های اولویت دار و از مصوبات سفر رئیس جمهور است، گفت: شروع این پروژه به ۹سال قبل برمی‌گردد و اکنون پیشرفت فیزیکی قابل توجهی ندارد.

   

  وی ادامه داد: این پروژه فقط متعلق به استان ما نیست بلکه پروژه‌ای است که به منطقه‌ی شمالغرب نیز مرتبط بوده و جمعیت استان‌های همجوار را هم پوشش می‌دهد و جزو اولین بیمارستان‌هایی که در استان ما شروع به ساخت شده ولی با این منابعی که تامین می‌شود ۲۵سال طول می‌کشد تا این پروژه به مرحله‌ی بهره برداری برسد، برای اتمام این پروژه حدود پنج هزار میلیارد تومان تسهیلات لازم است تا طی دو یا سه سال بعد به اتمام برسد.

   

  وی با اشاره به پروژه‌های ملی در سال جاری بیان کرد: پروژه‌های سال جاری پروژه‌های ملی هستند، از جمله پژوهشگاه ربع رشیدی، بیمارستان هزار تختخوابی و دانشکده‌ی دندان پزشکی.

   

  جنتی در ادامه با اشاره به هفته‌ی سلامت افزود: رسالت اصلی نظام سلامت و دانشگاه علوم پزشکی ارتقای سلامت جامعه بوده و یکی از راهکارهای ارتقای سلامت فراهم کردن و دسترسی عادلانه خدمات به تمام مناطق است.

   

  وی متذکر شد: این شرایط باید به گونه‌ای باشد که از نظر اقتصادی مردم توان پرداخت داشته باشند تا بتوانند از خدمات نظام سلامت بهره‌مند شوند.

   

  وی اولین اقدام برای دسترسی عادلانه مردم به خدمات را فراهم کردن فضای فیزیکی برای بهره‌مندی از این خدمات عنوان کرد.

   

  وی با اشاره به دومین اقدام برای دسترسی عادلانه مردم به خدمات، گفت: باید تجهیزات مناسب در آن فضای فیزیکی وجود داشته باشد، تجهیزاتی که بر اساس سطح بندی تعریف شده در آن مرکز وجود داشته باشد و همچنین منابع انسانی کافی و متخصص بر اساس سطح بندی در آن مراکز برای ارائه خدمت وجود داشته باشد.

   

  انتهای پیام

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز