• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ | کد خبر : 45973
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  پیشرفت فیزیکی ۴۹ درصدی پروژه اتوبان ولایت تبریز
  دیبا:شهردار تبریز از پیشرفت فیزیکی ۴۹ درصدی پروژه اتوبان ولایت خبر داد و گفت: با تلاش تمامی دست اندرکاران تا انتهای امسال‌ مسیر بزرگراه ولایت تا ابتدای شهرک طلاییه تکمیل شده و اجرای تقاطع غیرهمسطح شهید حیدری نیز به پایان خواهد رسید.

  به گزارش دیباخبر به نقل از ایسنا، یعقوب هوشیار در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: اتوبان ولایت به طول هشت کیلومتر اتوبان پاسداران را با سه باند به جاده تبریز اهر وصل می‌کند. این اتوبان شامل پنج تقاطع همسطح بوده که تقاطع غیر همسطح با جاده تبریز اهر یکی از بزرگترین تقاطع‌های تبریز خواهد بود.

   

  وی بیان کرد: این بزرگراه در مواقع بحران جهت تخلیه شهرک‌های واقع در بخش جنوبی مسیر از جمله شهرک‌های باغمیشه، نصر، مصلی، طلاییه، کرکج و اکباتان استفاده خواهد شد.

   

  وی تصریح کرد: فاز اول اتوبان ولایت از شهرک نصر شروع و به خیابان استاندارد منتهی می‌شود. این فاز شامل دو تقاطع غیرهمسطح است که تقاطع اتوبان پاسداران در سال ۱۳۹۸ به بهره برداری رسیده است و دومین تقاطع غیر همسطح دو کمال است که در تاریخ ۱۷ اسفند سال ۱۴۰۱ مورد بهره برداری قرار گرفته است.

   

  هوشیار تاکید کرد: با تلاش دست اندرکاران تا انتهای سال‌جاری مسیر بزرگراه ولایت تا ابتدای شهرک طلاییه تکمیل شده و اجرای تقاطع غیرهمسطح شهید حیدری نیز به پایان خواهد رسید.

   

  به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، وی با بیان این‌که حجم خاکبرداری این پروژه پنج میلیون متر مکعب است که تا کنون نزدیک به یک میلیون متر مکعب آن انجام یافته است، خاطر نشان کرد: برای سال آینده تکمیل کل مسیر بزرگراه به همراه اجرای دو تقاطع غیرهمسطح کرکج و جاده تبریز اهر در دستور کار مدیریت شهری خواهد بود؛ هم‌چنین خاکریزی کل مسیر این پروژه نیز یک میلیون متر مکعب برآورد شده است.

   

  انتهای پیام

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز