• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ | کد خبر : 45966
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  سالانه ۱۲ هزار واحد مسکونی در روستاهای آذربایجان شرقی مقاوم سازی می‌شوند
  دیبا: مدیر کل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی گفت: سالانه ۱۲ هزار واحد مسکونی در روستاهای استان مقاوم سازی می‌شوند و ۲۰۰ هزار واحد نیز، نیاز به مقاوم‌سازی دارند.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از ایسنا،حجت الله سروری، چهارشنبه، ۶ اردیبهشت، در سسله نشست‌های دانشجوی مطالبه‌گر در گام دوم انقلاب اسلامی که در دانشگاه تبریز برگزار شد، در خصوص تاریخچه و اقدامات بنیاد مسکن اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در ۲۱ فرودین سال ۱۳۵۸ به فرمان امام راحل تاسیس شد، این بنیاد در چند جنبه در حال فعالیت است.

   

  وی ادامه داد: بنیاد مسکن آذربایجان شرقی در موضوع عمران و آبادی روستاها در مجموع از دو هزار و ۷۵۴ روستای دارای سکنه و دو هزار و ۲۰ روستای بالای ۲۰ خانوار فعالیت می‌کند.

   

  وی از طرح نقشه برداری و مطالعات طرح هادی در روستاهای داری ۲۰خانوار خبر داد و گفت: اولین کاری که بنیاد مسکن انجام داده عملیات نقشه برداری، مطالعات طرح‌های هادی که با فارغ التحصلان دانشگاه تبریز و سایر دانشگاه‌های کشور در قالب نیروهای فنی و مشاوره انجام گرفته شده است.

   

  سروری افزود: از دو هزار و ۲۰ روستا تاکنون در ۷۵۰ روستا موضوع بازنگری طرح هادی روستایی از جمله عملیات نقشه برداری انجام شده است.

   

  وی ادامه داد: سالانه اعتبارات ملی باید تکلیف ما را روشن کند تا بتوانیم در ۲۰۰ روستا نیز این عملیات را انجام دهیم چون ما دوره‌ی استفاده از طرح‌های هادی روستایی را ۱۰ سال در نظر گرفته‌ایم.

   

  وی با اشاره به اینکه تا سال ۱۳۸۴ مساکن ما سند دار نبودند، بیان کرد: از سال ۱۳۸۴ به بعد با توافق بین بنیاد مسکن و اداره کل ثبت اسناد و املاک به سند دار کردن مساکن اقدام کردیم و اکنون از ۳۰۵ هزار واحد مسکن روستایی یعنی حدود ۷۵ درصد، سند مالکیت دفترچه‌ای و تک برگی گرفته‌اند.

   

  وی خاطر نشان کرد: استان ما حدود یک میلیون و ۱۰۰هزار نفر جمعیت روستایی دار که یک هزار و ۲۰ روستا بیش از ۲۰ خانوار دارد که با توجه به نرخ رشدهای روستا برای توسعه روستاها به زمین نیاز داریم.

   

  وی تشریح کرد: اجرای طرح‌های هادی در روستاها، تعویض معابر و زیرسازی آن، جدول معابر از وظایف بنیاد مسکن استان است که این عملیات عمرانی در حدود ۵۰ درصد از روستاها انجام شده است و در بخش مقاوم سازی روستاها ۱۵۲ هزار واحد مسکن روستایی را مقام سازی کرده‌ایم.

   

  وی افزود: در استان ۱۰۵ دفتر فنی در شهرستان‌ها و بیش از ۴۰۰ ناظر فنی مساکن روستایی داریم که به صورت کارمزدی با ما کار می‌کنند.

   

  مدیر کل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی گفت: اجرای ۵۰ درصد عملیات عمرانی با عنوان طرح هادی در روستاهای آذربایجان شرقی انجام شده است از جمله این عملیات در بخش مقاوم سازی روستاها بوده که ۱۵۲ هزار واحد مسکن روستایی را مقام سازی کرده‌ایم.

   

  سالانه ۱۲ هزار واحد مسکونی در روستاهای آذربایجان شرقی مقاوم سازی می‌شوند

   

  انتهای پیام

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز