• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ | کد خبر : 45910
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  کرونا باعث درگیری عصب گوش و کاهش شنوایی در کودکان می‌شود
  دیبا:یک متخصص گوش، حلق و بینی در استان بوشهر گفت: تعدادی از ویروس‌ها از جمله ویروس کرونا باعث درگیری عصب گوش و کاهش شنوایی حس عصبی در کودکان می‌شود.

  به گزارش  پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا،دکتر الله‌کرم اخلاقی  اظهار کرد: کاهش شنوایی در کودکان باید خیلی ویژه بررسی و درمان شود تا کودک دچار اختلال تکلم و رشد اجتماعی در آینده نشود.

  وی افزود: با از دست رفتن زمان طلایی برای درمان اختلال شنوایی کاهش شنوایی برای این گروه از افراد باقی می‌ماند.

  متخصص گوش، حلق و بینی اضافه کرد: توصیه اکید به والدین این است که هر وقت احساس کردند شنوایی کودک کم شده به طور مثال کودک اقدام به افزایش صدای تلویزیون، افت تحصیلی و نسبت به صداها بی‌تفاوت است به طور حتم کودک به وسیله متخصص گوش، حلق و بینی ویزیت شود.

  وی ادامه داد: از شروع سال تحصیلی تاکنون عفونت گوش میانی و به دنبال آن افت شنوایی شدید در کودکان خیلی شایع شده که نیاز به توجه ویژه دارد.

  وی ادامه داد: خیلی از این بیماران ابتدا دچار علائم سرماخوردگی شده و سپس دچار درد شدید گوش و افت شنوایی می‌شوند، بنابراین این افراد برای بهبود شنوایی باید زود تحت درمان و یا جراحی جهت بهبود شنوایی قرار گیرند.

  متخصص گوش، حلق و بینی استان بوشهر گفت: در مجموع کاهش شنوایی در کودکان خیلی ویژه باید بررسی و درمان شود تا کودک دچار اختلال تکلم و مشکلاتی در رشد اجتماعی در آینده نشود.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز