• تاریخ انتشار خبر : جمعه ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ | کد خبر : 45838
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز؛
  نا ایمن بودن بسیاری از بیمارستان های تبریز در برابر زلزله
  دیبا: رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به فرسودگی تعداد زیادی از بیمارستان های تبریز گفت: عمر بنای بیمارستان های تبریز بیش از ۲۵ سال است و نگرانی ما این است که در صورت بروز حادثه ای، همین مراکز خود مشکل‌ساز شوند.

   

  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری دیبا خبر،  بهمن نقی پور در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: پس از انقلاب اسلامی، ۱۳ بیمارستان در شهرستان های استان ساخته شده است که از این بین تنها بیمارستان امام خمینی و کودکان نوساز محسوب می‌شوند و بقیه بیش از ۲۵ سال عمر دارند، لذا جایگزینی برخی از بیمارستان ها به‌خصوص بیمارستان های سینا و شهید مدنی تبریز برای تامین و تضمین جان مردم ضروری است.

  وی از ارائه پیشنهاد برای جایگزینی  بیمارستان‌های سینا و شهید مدنی تبریز با بیمارستان‌ جدید یک هزار تختخوابی خبر داد و افزود: در این زمینه اقداماتی نیز صورت گرفته است.

  نقی‌پور با اشاره به اعتبارات تخصیص یافته در سفر  اخیر رئیس جمهور به بخش درمان در استان گفت: از مجموع ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار تصویب شده در این سفر تنها ۵۰ میلیارد تومان جذب شده که بیشتر آن نیز سهم وزارت بهداشت بوده است.

  وی در ادامه با اشاره به جریان مسمومیت دانش آموزان در روزهای اخیر گفت: در کل ۷۸۹ دانش‌آموز مسموم‌ شده اند که این تعداد ۱۳۵ دانش‌آموز در محل مدرسه تحت درمان سرپایی قرار گرفتند و ۳۱۳ نفر دیگر توسط عوامل اورژانس به مراکز درمان اعزام شدند.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه هنوز علت این مسمومیت مشخص نیست ولی احتمال می‌دهیم که  از نوع استنشاقی باشد، افزود: دلیل اصلی مسمومیت دانش آموزان استان در روزهای اخیر پس از بررسی‌های لازم از سوی مراجع ذیصلاح اعلام خواهد شد.

  نقی‌پور در رابطه با چگونگی اجرای طرح دارویار در استان گفت: اجرای طرح دارویار در با مشکلاتی مواجه شده بود، اما این مسائل در حال برطرف شدن هستند و‌ با ادامه روند کنونی و افزایش نظارت‌ها و همراهی شرکت‌های بیمه‌ای، امیدواریم شاهد جبران افزایش قیمت داروها باشیم.

  وی هم‌چنین از راه اندازی شورای عالی سلامت استان خبر داد و گفت: بر اساس بررسی‌ها، دانشگاه علوم پزشکی تنها نقش ۳۰ درصدی در حوزه سلامت دارد و ۷۰ درصد باقی بر عهده غیردانشگاه است لذا در این شورای عالی که با حضور استاندار محترم خواهد بود، همکاری‌ ارگان‌های مختلف نقش برجسته‌ای خواهد داشت.

   

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز