• تاریخ انتشار خبر : جمعه ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ | کد خبر : 45731
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  وزیربهداشت:حدود ۱۰ هزار طرح حوزه درمان در دهه فجر امسال به بهره برداری رسید
  دیبا:وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۹ هزار و ۸۴۷ طرح درمانی با اعتبار حدود ۱۹ هزار میلیارد تومان در روزهای دهه مبارک فجر امسال در نقاط مختلف کشور به بهره‌برداری رسید.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه همایش تجلیل از بهورزان کشور در مشهد در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این طرح ها شامل بهره برداری از هشت هزار و ۹۰۰ تخت بیمارستانی، ۸۵۰ خانه بهداشت، ۷۲ پایگاه اورژانس و ۲۵ خوابگاه دانشجویی است.

  وی ادامه داد: طرح های بهره‌برداری شده در حوزه سلامت، بیشترین تعداد را در میان سایر طرح های افتتاح شده در دهه فجر دارند که این موضوع از توجه ویژه دولت در این بخش نشان دارد.

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بهورزان و مراقبان سلامت از بهترین نیروهای این حوزه هستند که در تمامی مناطق شهری و روستایی حضور دارند از این رو علاوه بر افتتاح خانه بهداشت در دهه فجر تا پایان سال ۲ هزار خانه دیگر نیز به بهره‌برداری می‌رسد.

  عین‌اللهی افزود: امید است با اجرای نظام ارجاع در کل کشور بتوانیم کل جمعیت شهری و روستایی را تحت پوشش بهورزان قرار دهیم.

  وی با بیان این که هفت هزار و ۷۰۰ تخت بیمارستانی نیز در سال آینده به بهره برداری می رسد اضافه کرد: برای اتمام طرح ها ۱۵ هزار میلیارد تومان دیگر نیاز است و با توجه به منابع موجود خواستار حمایت مجلس شورای اسلامی هستیم.

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در کلانشهر مشهد کمبود تخت بیمارستانی داریم از این رو از طرح ۵۴۰ تختخوابی بیمارستان پیامبر اعظم(ص) حمایت می‌شود.

  عین اللهی افزود: برنامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کاهش میزان پرداخت مردم است از این رو با اجرای طرح دارویار به دنبال آن بودیم تا اختلاف ارز ترجیحی و نیمایی به این طرح اختصاص یابد.

  وی با بیان این که استفاده از نسخه الکترونیک، موجب می شود شهروندان با قیمت پایین خدمات دارویی و درمانی را دریافت کنند اضافه کرد: با یک نسخه الکترونیکی تا سه نوبت دارو داده می‌شود و نیاز به مراجعه مجدد به پزشک نیست و بیماران دارای قند خون و فشار خون و دیگر موارد خاص هم مورد حمایت ویژه قرار می گیرند.

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هم اکنون در تولید انسولین خودکفا شده‌ایم و امسال ۲ نمونه جدید دیگر تولید خواهد شد و علاوه بر آن تولید سه نمونه دیگر هم در راه است.

  در این همایش از ۵۵۰ بهورز کشور که در دوران کرونا حضور فعال داشتند قدردانی شد

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز