• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۱ | کد خبر : 45596
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ساکنان پایتخت بیماران نیازمند به خون را در شب های سرد سال تنها نگذارند
  دیبا:مدیرکل انتقال خون استان تهران از مردم نوعدوست پایتخت خواست تا در این روزهای سرد سال برای نجات جان بیماران به مراکز اهدای خون مراجعه کنند.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل ایرنا، سید منتظر شُبّر با اشاره به اینکه نیاز بیماران به خون و فرآورده های خونی روزانه و همیشگی است، اظهار کرد: کاهش مراجعات مردم به مراکز اهدای خون به دلیل برودت هوا باعث شده است تا یک بار دیگر از مردم همیشه در صحنه و وفادار استان تهران درخواست کنیم تا در این روزهای سرد سال، بیماران نیازمند به خون را فراموش نکنند و مراکز اهدای خون در تمام روزها آماده پذیرش داوطلبان اهدای خون هستند.
  وی افزود: وجود بیش از ۱۶۰ مرکز درمانی در پایتخت و مصرف ۲۵ درصد خون و فرآورده های خونی کشور در استان تهران، نشان دهنده ضرورت اهدای خون پایتخت نشینان در این روزهای زمستانی است تا با افزایش مشارکت داوطلبان اهدای خون بتوانیم پاسخگوی نیاز بیماران و مراکز درمانی به خون و فرآورده های خونی همچون پلاکت باشیم.
  مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: پلاکت یکی از فرآورده های خونی است که برای کمک به زندگی بیماران همچون سرطانی ها استفاده می شود و مدت زمان نگهداشت آن فقط سه روز است و این یعنی باید به صورت منظم و مستمر در تهیه و تامین این فرآورده خونی موفق باشیم و این جز با همدلی و همراهی مردم عزیز به ویژه جوانان میسر و ممکن نخواهد بود.
  وی تاکید کرد: داوطلبان اهدای خون برای آگاهی از نشانی و ساعات فعالیت تمامی مراکز اهدای خون در استان تهران، می توانند به درگاه اینترنتی www.tehran.ibto.ir مراجعه کنند.

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز