• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۴ دی ۱۴۰۱ | کد خبر : 45581
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  وزیر بهداشت: داروهای تقویتی در مراکز جامع سلامت روستایی، رایگان توزیع شده است
  دیبا:وزیر بهداشت، درمان و اموزش پزشکی از توزیع رایگان داروهای مکمل و تقویتی در مراکز خدمات جامع سلامت روستایی و ارائه خدمات دندان پزشکی در مراکز خدمات جامع سلامت شهرهای کمتر از ۲۰ هزار نفر خبر داد.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا ، بهرام عین اللهی روز جمعه در بازدید از طرح درمانی و بهداشتی شهرستان خاتم یزد افزود: مکمل و تقویتی برای خانم های باردار در این مراکز خدمات جامع توزیع شده است که یکی از اقدامات مهم در وزارت بهداشت محسوب می شود.

  وی همچنین به گران بودن خدمات دندان پزشکی اشاره کرد و اظهار داشت: ارائه خدمات دندان پزشکی در سطح یک، یعنی مراکز خدمات جامع سلامت مناطق روستایی و شهرهای کمتر از ۲۰ هزار نفر اغاز شده و هزینه ها تا ۶۵ درصد کاهش یافته است.

  دکتر عین اللهی ادامه داد: همچنین خدمات بهداشت دهان و دندان نیز به صورت رایگان در این مراکز ارائه می شود و امیدواریم در اینده در همه نقاط کشور گسترش یابد.

  وزیر بهداشت با اشاره به اغاز برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع در شهرهای کمتر از ۲۰ هزار نفر و مناطق روستایی از اول دی ماه گفت: وزارت در تلاش است این طرح برای هزینه بستری این افراد تعمیم داده شود و برای تامین بودجه لازم نیز مذاکره با سازمان برنامه و بودجه در حال انجام است.

  وی با اشاره به این که در این طرح پیشگیری مهم تر از درمان است، افزود: در این طرح هر پزشک خانواده موظف به پوشش سه هزار نفر می باشد و پزشک باید فشارخون، دیابت، بیماری های قلبی و عروقی افراد تحت پوشش را بررسی کند.

  عین اللهی خاطرنشان کرد: در صورت نیاز به درمان، بیمار با پرونده الکترونیکی موجود به سطح دو و سه ارجاع و خدمات تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی و یا سلامت برای بیمار ارائه می شود.

  بازدید از طرح های در حال ساخت بیمارستان روانپزشکی تفت و بازدید از بیمارستان در حال ساخت شهرستان اشکذر از برنامه های امروز وزیر بهداشت در شهرستان های تفت و اشکذر است؛ انعکاس درخواست‌های مردمی به رئیس جمهور و شرکت در نشست شورای اداری از دیگر برنامه های وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان یزد است.

  شهرستان خاتم در ۲۴۰ کیلومتری شهر یزد قرار دارد.

  رییس جمهور روز پنجشنبه وارد یزد شد و امروز جمعه نیز میهمان مردم این استان است.

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز