• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۴ دی ۱۴۰۱ | کد خبر : 45451
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  خیرین یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به حوزه سلامت کمک کردند
  دیبا:وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خیرین یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به سیستم بهداشت و درمان کشور کمک کردند.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا، بهرام عین اللهی افزود:وضعیت ما در رسانه ها بصورتی است که دنبال خبرهایی هستند که در جامعه چشمگیر باشد، ولی باید کارهای امید آفرین مانند تولید محصولات جدید دارویی در رسانه ها بیشتر منعکس شود زیرا هر کدام از محصولات دانش بنیان افتخار بزرگی است و فرصت نمی کنیم آنها را مطرح کنیم.

  وی اظهارداشت: باید به سمت خودکفایی کشور در تولید محصولات دارویی با فناوری‌های جدید پیش برویم و به سمت فروش داروهای وارداتی کمتر بریم زیرا داروهای تولید داخل با کیفیت هستند.

  عین اللهی ادامه داد: برخی تحصن ها جلوی وزارت بهداشت برای داروی خارجی برگزار می شود در حالیکه داروهای مشابه تولید داخل داریم و نیازی به واردات آنها نیست، باید به سمتی پیش برویم که شرکت‌ها به دانشگاهای علوم پزشکی در حوزه دارو سفارش بدهند.

  وزیر بهداشت تاکید کرد: با روی آمدن دولت سیزدهم که فقط واکسن برکت برای مقابله با کرونا وجود داشت، در عرض سه ماه بعد از شروع بکار دولت مردمی تولید پنج واکسن ایرانی به سرانجام رسید.

  وی افزود: باید مردمی کردن تحقیقات و پژوهش ها مورد توجه قرار گیرد و مردم باید بدانند این کارها سود آور است.

  عین اللهی ادامه داد: ۱۳۵ تجهیزات بیمارستانی را در دولت سیزدهم مجهز کردیم و دشمن در چند ماه اخیر تلاش داشت چرخ کشور را متوقف کند که موفق نشده است.

  تولید ۶۰ محصول دارویی جدید با فناوری بالا
  رییس مرکز رشد فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در این مراسم از تولید ۶۰ محصول دارویی جدید با فناوری بالا خبر داد و گفت: اکثر این داروها هم اکنون در بازار موجود بوده و به بیماران عرضه می شوند.

  سیدحمید خویی اظهار داشت: مرکز رشد فرآورده های دارویی از ابتدای تأسیس در ۲۰ سال پیش تاکنون ۱۲۰ فرآورده مهم دارویی به صورت انحصاری تولید کرده است.

  وی ادامه داد: اولین داروهای با فناوری بالا در کشور توسط این مرکز تولید شده که از جمله آن‌ها داروی فاکتور ۸ و فرآورده های خونی است.

  رییس مرکز رشد فرآورده های دارویی با بیان این‌که این مرکز ۱۱ دارو را به صورت انحصاری در کشور تولید می کند، گفت: ۶۷۱ میلیون دلار از محصولات این مرکز سال گذشته صادر شده است.

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز