• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱ دی ۱۴۰۱ | کد خبر : 45435
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  وزیر بهداشت: وضعیت ذخایر دارویی کشور حدود ۲ برابر افزایش یافت
  دیبا:وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: میزان ذخایر دارویی کشور طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده طی چهار ماه گذشته حدود ۲ برابر افزایش یافته است که کشورمان در این زمینه در شرایط مطلوبی قرار دارد.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا، دکتر بهرام عین‌اللهی در حاشیه مراسم بهره‌برداری از نخستین مرکز درمان ناباروری سطح ۲ کشور در کاشمر در جمع خبرنگاران افزود: ذخیره دارویی کشور در شهریور ماه امسال ۳۳ درصد بوده که این میزان اکنون به ۵۸ درصد رسیده است و امیدواریم با تلاش‌های در حال انجام میزان ذخایر دارویی کشور تا ۲ ماه آینده به ۱۰۰ درصد برسد.

  وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: با مصوبه مجلس شورای اسلامی دارو، تجهیزات و شیر خشک که تولید داخل ندارد از پرداخت مالیات و عوارض به طور ۱۰۰ درصد معاف شده است که این امر زمینه تامین مواد اولیه برای تولید دارو و سایر موارد مرتبط را در کشور تسهیل می‌کند.

   

  به گزارش ایرنا، مرکز درمان ناباروری سطح ۲ شهرستان کاشمر با هزینه بیش از ۳۰ میلیارد ریال و در فضایی با مساحت بیش از ۳۰۰ متر مربع با حضور دو متخصص زنان، متخصص اورولوژی، ماما و کارشناس آزمایشگاه و با تجهیزات کامل به منظور ارائه خدمت به زوجین نابارور شهرستان کاشمر و شهرستان های پیرامون آن با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جمعی از مسئولان این شهرستان به بهره برداری رسید.

  تا کنون ۸۵۰ زوج نابارور در این شهرستان شناسایی شده‌اند که قرار است زیر پوشش این مرکز، خدمات ناباروری و درمانی را پیگیری و دنبال کنند.

  بازدید از بیمارستان حضرت ابوالفضل و بلوک زایمانی در حال ساخت این بیمارستان، دانشکده پرستاری، بیمارستان شهید مدرس و نشست شورای اداری شهرستان از دیگر برنامه های سفر وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به شهرستان کاشمر است.

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز