• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ | کد خبر : 45407
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  طرح هادی چهارهزار و ۲۰۰ روستای کشوربازنگری می شود
  دیبا:طرح هادی چهارهزار و ۲۰۰ روستای کشوربازنگری می شود

  به گزارش دیباخبر به نقل از بنیاد مسکن آذربایجان شرقی ،معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور گفت: امسال بازنگری طرح هادی چهار هزار و ۲۰۰ روستا در دستور کار این بنیاد قرار دارد.

  به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی، معاون عمرانی روستایی بنیاد مسکن کشور طی مصاحبه خبری با خبرنگار استان گفت: بازنگری طرح هادی چهار هزارو ۴۰۰ روستا در کشور به پایان رسیده است و برای بازنگری طرح هادی در روستاها به ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است که تنها ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار در سال گذشته اختصاص داده شده بود.

  وی با اشاره به حمایت دولت از مقاوم سازی مساکن روستایی گفت:هر شهرستان می تواند به فراخور فعالیت و تلاش خود نسبت به جذب اعتبارات مقاوم سازی و بالا بردن سهم خود از این اعتبارات تلاش کند.

  وی از کم‌توجهی به بهداشت محیط و نگهداری از طرح‌های عمرانی در برخی از روستاها ابراز نگرانی کرد و افزود: روستائیان عزیز نباید نسبت به پاکسازی جوی آب و رهاسازی فضولات حیوانی در محوطه و زباله ها در محدوده روستاها بی تفاوت باشند چرا که این امر می‌تواند منشأ آلودگی و بیماری باشد.

  مهندس شاملوهمچنین در بازدید از طرح های هادی روستاهای شهرستانهای اهر و هریس تبریز وبستان آباد گفت : بازنگری طرح هادی ۴۵ روستای این دو شهرستان در دست اقدام است.

  وی اضافه کرد: از منابع ملی ۲۱ میلیارد تومان اعتبار و همچنین قیر رایگان برای بازنگری طرح هادی روستاهای اهر و هریس اختصاص یافته است.

  درپایان گفتنی است مهندس شاملو معاون روستایی بنیاد مسکن کشوروهیئت همراه طی سفردوروزه ای که به اتفاق هیئت همراه درماموریت استان آذربایجان شرقی بودند وطی بازدیدهای که از۴شهرستان داشتند خدمات بنیاد مسکن رادراین روستاها بسیار ارزشمند توصیف نمودند وازهمه مسئولین استانی وشهرستانی خواستند برای توسعه وآبادانی روستاها هرچقدر تلاش کنند بازلازم است چون واقعا ثواپ وپاداش دنیوی واخروی دارد وخدمت به مردم نوعی عبادت است.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز