• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ | کد خبر : 44850
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  طرح هادی در ۱۰۱۴ روستای آذربایجان شرقی/افتتاح پروژه های قابل افتتاح با اعتباری بالغ بر۱۸۰میلیارد تومان
  دیبا:اجرای طرح هادی در ۱۰۱۴ روستای آذربایجان شرقی/افتتاح پروژه های قابل افتتاح با اعتباری بالغ بر۱۸۰میلیارد تومان

  به گزارش دیبا خبر به نقل از بنیاد مسکن آذربایجان شرقی ،مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی از اجرای طرح هادی در ۱۰۱۴ روستای استان در سال گذشته خبر داد.

  حجت‌اله سروری امروز طی مصاحبه خبری با خبرنگار صداوسیما، گفت: تهیه و مطالعه‌ طرح هادی روستایی و تعیین محدوده روستا‌های نمونه در ۲۰۱۳ روستای استان انجام و در ۶۹۱ روستا نیز بازنگری صورت گرفته است.

  وی اعلام کرد: به مناسبت دهه حساب ۱۰۰ امام راحل یک هزار و ۸۰۷ میلیارد ریال طرح عمرانی این بنیاد در روستا‌ها و شهر‌های مختلف استان آماده بهره برداری است.

  سروری اضافه کرد: از جمله این طرح‌ها یک هزار و ۷۰۰ امین واحد احداثی از محل تفاهم نامه مسکن محرومان در روستای قاضی جهان و ۲ هزار و ۵۰۰ امین واحد مسکونی احداثی از محل تسهیلات طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی سال ۱۴۰۰ در روستای ینگجه آذرشهر از محل اعتبارات ملی است.

  وی ادامه داد: در ۱۰۱۴ روستا نیز طرح هادی اجرا شده است که درصد میانگین کشوری اجرای آن ۴۲ و میانگین استانی نیز ۴۸ درصد است.

  سروری در ارتباط با میزان صدور سند روستایی نیز بیان کرد: تاکنون ۲۲۹ هزار و ۵۲۳ جلد سند روستایی و ۳۰ هزار و ۲۰۳ جلد سند در شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت صادر شده است.

  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی همچنین در ارتباط با بحث تخصیص قیر رایگان برای روستا‌ها خاطرنشان کرد: در طول سال‌های ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۸، ۵۰ هزار و ۴۷۰ تن و در سال ۱۳۹۹ هم ۴۶۴۸ تن قیر رایگان تخصیص داده شده است که میزان سطح آسفالت اجرا شده از قیر رایگان سال‌های ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۹ حدود سه میلیون و ۳۰۰ هزار متر مربع و سطح اجرای آسفالت برای سال ۱۴۰۰ نیز یک میلیون و دویست هزار مترمربع است.

  وی یادآوری کرد: مبلغ ۷۵۰ میلیارد ریال به‌عنوان کمک بلاعوض به واحد‌های مسکونی روستایی تحت پوشش نهاد‌های حمایتی در قالب برنامه جامع تامین مسکن اقشار کم‌درآمد روستایی و همچنین برای ۴۴ هزار واحد مسکونی نیز تسهیلات قرض‌الحسنه شامل تعمیر واحد مسکونی، احداث حمام روستایی و بانک مهر پرداخت‌ شده است.

  مدیرکل بنیاد مسکن استان گفت: احداث ۱۴ واحد کتابخانه روستایی و ۹ واحد مجتمع‌های فرهنگی، هنری در استان، ۱۶ هزار و ۵۰۶ طرح مسکن مهر در شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت، ۵۲۳ واحد مسکونی به‌عنوان شروع طرح نهضت ملی مسکن در شهر‌های زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، ۱۱ هزار و ۵۷۵ واحد مسکونی مسکن ارزان‌قیمت برای اقشار کم‌درآمد شهری و احداث ۱۵۲۰ واحد مسکونی توسط خیّران مسکن‌ساز برای محرومان از دیگر اقدامات انجام شده در سال ۱۴۰۰ است.

  وی خاطرنشان کرد: در بخش پروژه‌های قابل افتتاح بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در بخش شهری و روستایی در سطح استان و درطول دهه حساب ۱۰۰ امام، بیش از ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی در پاسخ به سوالی در خصوص طرح آفتاب و حواشی آن اظهار کرد: مشکلات و حواشی این طرح با کمک‌های صورت گرفته از سوی رئیس‌ کل دادگستری آذربایجان شرقی تعیین تکلیف شده و تا پایان خردادماه سالجاری دو بلوک بهره‌برداری خواهد شد.

  وی اضافه کرد: حکم دادگاه در خصوص تخلفات فروشنده‌ی قبلی صادر شده و جلساتی نیز با خریداران قبلی برگزار کرده و در حال مذاکره هستیم تا براساس حکم صادر شده اقدام کنیم که براساس این حکم فروشنده‌ قبلی موظف به پرداخت و تامین هزینه‌های خریداران قبلی است.

  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی ادامه داد: متأسفانه ۷۹ واحد توسط فروشنده قبلی به چندین نفر فروخته‌شده و سهم بنیاد مسکن نیز نبود یک واحد است و تمام تلاش ما بر این است که بتوانیم تا پایان خردادماه سال هزار و ۴۰۲ واحد این طرح را تکمیل کنیم.

   

   

   

   

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز