• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱ | کد خبر : 44773
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ۶میلیون نفر به افراد تحت پوشش بیمه سلامت کشور افزوده شد
  دیبا:معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع بیمه سلامت کشور گفت: طی چند ماه اخیر ۶ میلیون نفر از افراد فاقد بیمه ساکن در مناطق حاشیه نشین و آسیب پذیر کشور تحت پوشش این سازمان قرار گرفتند.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا حسین رنجبران روز چهارشنبه در آیین معارفه مدیرکل جدید بیمه سلامت لرستان افزود: اکنون ۲ هزار و ۲۰ منطقه آسیب پذیر و حاشیه ای کشور تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته است و ۹۵درصد هزینه درمان و بستری سه دهک نخست تقبل می شود.

  وی اظهار داشت: با توجه به مصوبه مجلس شورای اسلامی و عنایت دولت، خدمات ناباروری تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته است و تا ۹۰ درصد هزینه ها تا سن ۴۹ سالگی پرداخت می شود که فرزندان این افرد نیز تا پنج سالگی و مادران تا ۲ سال تحت پوشش این بیمه قرار می گیرند.

  وی افزود: دولت پنج هزار میلیارد تومان جهت درمان افراد مبتلا به بیماری سخت درمان و سرطان در نظر گرفته است و ۲ هزار میلیارد تومان نیز از طریق تسهیلات به آنان کمک می شود.

  رنجبران با تاکید بر لزوم مطالبه گری مردم افزود: طرح دارویاری به خوبی اجرایی شده و اجرای نسخه الکترونیکی توسط مراکز و پزشکان طرف قرارداد بیمه سلامت، تا ۹۹ درصد اجرایی شده است.

  وی با بیان اینکه طی یکسال و نیم گذشته پرداخت های بیمه سلامت به روز شده است تصریح کرد: ۴۲ هزار موسسه درمانی سطح کشور جمعیت ۴۴ هزار نفری را تحت پوشش دارند که به برکت نظام اسلامی اقدامات خوبی در کشور انجام شده است و بنابر اظهارات مقام معظم رهبری باید اقدامات به مردم اطلاع رسانی و امید در جامعه ایجاد شود.

  در این مراسم با تقدیر از زحمات ۶ ساله شاهدخت فتحی بیرانوند، محسن اسدبیگی معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان به عنوان مدیرکل جدید بیمه سلامت استان منصوب شد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز