• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۶ آبان ۱۴۰۱ | کد خبر : 44683
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  بیش از ۹۸ درصد داروی کشور در داخل تولید می‌شود
  دیبا:رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه بیش از ۹۸ درصد داروی کشور در داخل تولید می‌شود، گفت: برای تامین پایدار فرآورده‌های سلامت محور باید به تولید داخلی متکی بوده و خودکفا باشیم.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا، سیدحیدر محمدی در همایش معاونین غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی ایران، افزود: باتوجه به تحریم و شرایط خاص کشور همواره به واردات به عنوان یک تهدید نگاه می‌کنیم، بنابراین برای تامین پایدار فراورده‌های سلامت محور باید به تولید داخلی متکی بوده و خودکفا باشیم.

  وی اظهار داشت: در حوزه صنایع غذایی، کشور در وضعیت مطلوبی قرار دارد، البته برخی ارگان های موزای در وظایف سازمان غذا و دارو دخالت می کنند که این موضوع خط قرمز ماست و قطعا مورد پیگیری قرار می گیرد.

  معاون وزیر بهداشت با اشاره به خودکفایی در تولید انواع مکمل ها در کشور، تصریح کرد: در سال‌های نه چندان دور کل مکمل‌های بازار کشور از مسیر واردات تامین می شد که درحال حاضر این عدد به صفر رسیده و تمامی مکمل های مورد نیاز در داخل کشور تولید می شود، فقط در بخش کوچکی از شیرخشک‌های بیماران متابولیک واردات داریم.

  وی گفت: درخصوص ارز ترجیحی مفسده هایی وجود داشت که برای حل این مسئله در بالاترین سطح نظام، تصمیم بر اصلاح آن گرفته شد و طرح دارویاری در تفاهم نامه ای با ۴۲ بند به امضای چندین ارگان و سازمان ازجمله بانک مرکزی، وزارت صمت، وزارت بهداشت و… رسید.

  محمدی با تاکید براینکه واردات آنتی‌بیوتیک‌ها در کنار افزایش تولید تا اشباع بازار در دستور کار است، تصریح کرد: یک محموله دارویی روز جمعه ۲۷ آبان وارد کشور خواهد شد و طی هفته آینده نیز به تدریج واردات محموله‌های دیگر ادامه خواهد داشت تا نیاز بازار رفع شود.

  وی با اشاره به اینکه حمایت از تولید یک اصل است و تا زمانی که نیاز کشور تامین شود، این حمایت ادامه خواهد داشت، گفت: در صورت نبود تامین و همکاری تولیدکنندگان با آنها بر اساس ابزارهای مختلف برخورد خواهد شد.

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز