• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۱ | کد خبر : 44669
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  افزون بر ۲ میلیون ایرانی هزینه‌ای بابت بیمه سلامت پرداخت نمی‌کنند
  دیبا:مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران گفت: حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در کشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند و هیچ حق بیمه ای پرداخت نمی کنند.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا ، حنان حاج محمودی، افزود: سازمان بیمه سلامت ایران حدود ۴۵ میلیون نفر را تحت پوشش دارد که در گروه های مختلف بیمه شده قرار دارند، بخش عمده بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت، ساکن روستاها بوده و دولت، حق بیمه آنها را تامین می کند و حدود ۱۸ تا ۲۰ میلیون نفر جمعیت روستایی و شهرهای کمتر از ۲۰ هزار نفر از این طریق تحت پوشش بیمه هستند.

  وی اظهارداشت: بخش دیگر بیمه شدگان که در پرداخت حق بیمه مشارکت دارند در صندوق کارکنان دولت عضو هستند که بیش از ۵ میلیون نفر مجموعه افراد کارکنان شاغل، بازنشسته و خانواده های آنها در این گروه بوده و گروه دیگر، بیمه شدگان سایر اقشار است که می توانند از طریق ارگانها و موسسات بیمه گذار به سازمان بیمه سلامت معرفی شوند، مانند بنیاد شهید، کمیته امداد امام (ره) و سازمان بهزیستی که حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از این طریق تحت پوشش بیمه سلامت هستند و هیچ حق بیمه ای پرداخت نمی کنند.

  حاج محمودی ادامه داد: در صندوق بیمه سلامت همگانی، افراد به صورت اختیاری و به شکل انفرادی یا خانوادگی تحت پوشش بیمه قرار می گیرند و جمعیتی حدود ۱۷ میلیون نفر طی سال های مختلف در این صندوق از سازمان و خدمات بیمه ای استفاده کرده اند.

  به گفته وی، در سال جاری صندوقی برای بیماران صعب العلاج طراحی شده و افراد دارای بیماری خاص، صعب العلاج و دارای هزینه های کمر شکن با تحت پوشش قرار گرفتن در این صندوق، مشمول حمایت های بیشتر دولت برای کاهش هزینه های بیماری خواهند شد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز