• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۱ | کد خبر : 44631
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  جایگاه زن در نظام جمهوری اسلامی به نحو احسن تبیین شود
  دیبا:رییس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده گفت: با توجه به حضور اعضای شورای زنان در دستگاه‌های مختلف کشور، ضروری است جایگاه زن در نظام جمهوری اسلامی به نحو احسن تبیین شود.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، نهصدو بیستمین جلسه شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده به ریاست خانم دکتر کبری خزعلی و با حضور اعضا در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

  کبری خزعلی در آغاز این جلسه، با توجه به ضرورت جهاد تبیین و ارایه گزارش پیشرفت از اقدامات جمهوری اسلامی ایران در حوزه زنان و خانواده، در بخش‌های آموزشی،  بهداشتی، فرهنگی، دیپلماسی و… که در کتاب «کارنمای چهار دهه تلاش در حوزه زنان و خانواده» از انتشارات شورای فرهنگی و اجتماعی زنان منعکس شده‌ است، گزارشی از اهم رویدادها و فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی حوزه زنان و خانواده ارایه کرد.

  رییس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده تاکید کرد: با توجه به حضور اعضای شورای زنان در دستگاه‌های مختلف کشور، ضروری است جایگاه زن در نظام جمهوری اسلامی به نحو احسن تبیین شود.

  دستور کار این جلسه، با عنایت به سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه ابلاغی مقام معظم رهبری موضوع تدوین مواد قانونی در حوزه زنان و خانواده  جهت الحاق به برنامه هفتم بود.

  پس از ارایه طرح پژوهشی «طراحی الگوی خانواده مستحکم» توسط مجری این طرح، احکام پیشنهادی قانون برنامه هفتم توسعه که توسط کارشناسان شورا تهیه شده بود، مطرح و اعضا نظرات و پیشنهادهای خود را پیرامون آن بیان کردند و مقرر شد کارگروهی در این خصوص متشکل از نمایندگان دستگاه‌ها و متخصصان ذیربط تشکیل و در اسرع وقت پیشنهادهای مواد مربوط به حوزه زنان و خانواده برای الحاق به برنامه هفتم تهیه شود.

   

  در پایان این جلسه با حضور سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از سلما همتیان دختر هشت ساله قهرمان مسابقات شطرنج آسیایی که با حجاب کامل بر سکو مدال طلا بر گردن آویخت، تقدیر و تشکر شد

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز