• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ | کد خبر : 44533
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  جلسه شورای پایگاه شهید صادق عدالت اکبری اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری
  دیبا: نشست تبیین اهداف امر به معروف و نهی از منکر مکتب حسینی و جلسه شورای پایگاه شهید صادق عدالت اکبری درمانگاه امام رضا (ع) برگزار شد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از  امور ارتباطات اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، دراین جلسه حجه الاسلام آسمانی مسئول ستاد امر به معروف و نهی از منکر سازمان بسیج شهرداری در آستانه اربعین به شاخصه الگو گیری و معیت در این نهضت اشاره کرد و بیان نمود: با بهره گیری از ارتباط عمیق و معنوی و عمل به منویات امام حسین( ع) قطعا تاثیر دلبستگی به آستان سیدالشهدا افزون شده و روحمان درنیل به خیل احباالحسین صیقل یافته و پیشقدم خواهیم بود.

  مسئول ستاد امربه معروف و نهی از منکر بسیج شهرداری با تمثیل از روایات و اتفاقات تاریخ اسلام و قیاس و کاربرد آنها در زندگی امروزی افزود: وفاداری و ایثار در میان اصحاب امام حسین ( ع) پس از سپری شدن سالیان متمادی از تاریخ عاشورا، هنوز عطر و بوی آن دوران حس تازه به بشریت میبخشد و بزرگترین جلوه تعهد، تعبد را در تاریخ بشری رقم میزند و دلیل روشنی برای بندگی خالصانه و گام نهادن عاشقان میلیونی در طریق منتهی الی الله و حضور در میعادگاه اربعین در کربلا محسوب میشود.

  حجه الاسلام آسمانی ضمن تاکید بر قومیت زدایی در مکتب حسینی شایسته سالاری را مهم ترین عامل خواند که ابرار در طول تاریخ به این صفت نیکو نائل شده اند.

  مسئول ستاد امربه معروف بسیج شهرداری دیگر خصیصه های بارز مکتب سیدالشهدا را عفو و بخشش، تعاون و یاری نیازمندان، ایثار، احسان و نیکوکاری برشمرد و بیان نمود: انسانها دو نوعند یا قیمتی اند یا غیرتی که قشر اول با بندگان معامله میکند و قشر دوم با خدا که بر هر عقل سلیم مبرهن است سود واقعی در این بین در معامله با خداوند خواهد بود.

  محمد حسین حسن زاده مدیر کل سلامت شهرداری نیز ضمن تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی و قبولی زیارت زائرین و با تاکید بر لزوم حفظ و صیانت از سلامت زائرین ابراز داشت: کرونا و گرمای زیاد آب و هوا دو عامل اصلی تهدید کننده سلامتی زائرین است و ضروری است تا با حفظ فاصله فیزیکی در این مراسم معنوی علاوه بر بهره مندی خود از فیوضات این زیارت، کسب اجر عظیم آن را بکام دیگران نیز تلخ ننمائیم.

  وی در این باره یاد آور شد: با توجه به اینکه تشرف به کربلا بطور متداول حج فقرا خطاب میشود این سفر را میتوان سفر زیارتی تمتع اربعین خواند که بایستی آگاهانه، با برنامه ریزی و آمادگی روحی و جسمی و معنوی انجام شود، چرا که این خروش و حرکت میلیونی همواره مایه مباهات جهان تشییع بوده است.

  حسن زاده با توجه به تجمع میلیونی عاشقان اباعبدالله تاکید کرد: تا حد امکان از بطری یکبار مصرف آب و ظروف یکبار مصرف برای غذا استفاده شود و با توجه به هماهنگی و تعدد مواکب عزاداری توصیه شده حتی الامکان از توزیع اقلام خوراکی حاوی گوشت و مواد لبنی به ویژه شیر پرهیز گردد.

  مدیر کل سلامت شهرداری با توجه به عملکرد اداره کل سلامت وامور اجتماعی شهرداری و خدمات مشترک پایگاه بسیج شهید صادق عدالت اکبری این اداره تصریح نمود: درماه مبارک رمضان و شبهای پرفضیلت قدر همکاران درمانی با ترکیبی از پزشک، کادر پرستاری وهمکاران بسیجی پایگاه در چهل مسجد از محلات هدف کم برخوردار خدمات ویزیت رایگان و غربالگری را انجام دادند.

  وی اظهار نمود: این خدمات در ایام عزاداری اباعبدالله و ماههای محرم و صفر و تاسوعا و عاشورای حسینی نیز تداوم داشت و برای افراد نیازمند در نقاط حاشیه نشین و خصوصا افراد کهنسال ویزیت و غربالگری صورت گرفت که با اعلام رضایتمندی از طرف شهروندان و مسئولین، با ملحق شدن متخصص چشم پزشک این رسالت مهم با رنگ و لعاب بیشتری ارائه خواهد گردید.

  بر چسب ها:
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز