• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ | کد خبر : 44477
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیر کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز ضمن حضور در برنامه رادیویی شهریمیز مطرح نمود:
  تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی با آغاز سویه جدید ویروس بیماری کرونا
  دیبا: رعایت فاصله فیزیکی و تزریق واکسن دوز یادآور چهارم این مهمترین رکن است.

   

   

  به گزارش دیبا خبر به نقل از  امور ارتباطات اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، محمد حسین حسن زاده در مصاحبه رادیویی شهریمیز با اشاره به شرایط متفاوت فعلی کرونایی بیان نمود: بعد از سپری شدن چندین ماه از شرایط عادی کرونایی این بیماری با جهش و سویه جدید در مناطق مختلف جهان و به تبع آن در قسمتهای شرق مدیترانه که ایران نیز تحت پوشش این موقعیت جغرافیایی است با شکل و فرم جدید و با همان ماهیت با نام BA4 و BA5 خودنمایی میکند.

  مدیر کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری اذعان نمود: خوشبختانه استان آذربایجان شرقی و کلانشهر تبریز با عنایت به ارتباطات جهانی که تداوم و حفظ آن بسیار لازم وضروری است و با پیروی از تدابیر موکد بهداشت جهانی رعایت پروتکل های بهداشتی و مسایل را در اولویت قرار داده است.

  وی خواستار شد: در عرض چندین ماه این بیماری بیولوژیک تقریبا تلفات انسانی نداشت ولی متاسفانه اخیرا شاهد فوت روزانه یک الی دونفر از همشهریان هستیم که این میزان از فاجعه انسانی رو به افزایش است،در این راستاتاکید و درخواست ما از شهروندان این است که تزریق واکسن را ساده انگاری نکرده و در کنار رعایت توصیه های بهداشتی و ایمنی، در صورتی که دوزسوم را تزریق نکرده اند سریعا نسبت به این امر مبادرت ورزند و شهروندانی که شش ماه از تزریق دوز سوم واکسن آنها سپری می شود جهت دوز یادآور یا واکسن چهارم بطور جدی اقدام کنند.

  حسن زاده ادامه داد: از آغازین روزهای شیوع کرونا عبارت رعایت فاصله اجتماعی به صورت متداول و محاوره ای مطرح می شود که گزینه فاصله فیزیکی با توجه به عدم امکان قطع زنجیره اجتماعی و تسلسل در سطح جامعه و میان شهروندان، جایگزین مناسبتری است.

  وی ضمن تسلیت و تعزیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) تاکید کرد: از مردم سوگوار و عزادار و به وبژه هیآت حسینی درخواست میگردد با در نظر گرفتن شرایط فعلی کرونایی پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده و از برگزاری این مراسم در محیط های بسته ممانعت نمایند و همچنین در صورت عدم امکان به این امر، با تجمیع نفرات مناسب از جهت کمی به واسطه رعایت فیزیکی و دیگر فاکتورهای بهداشتی مقابله با شیوع کرونا باعث جلوگیری از تلفات و صدمات انسانی شوند.

  حسن زاده تصریح نمود: اولویت رعایت فاصله فیزیکی این است که بیماری کرونایک بیماری تنفسی است ولی به این معنی نیست که تنها از طریق تنفس انتقال می یابد بلکه بیشترین میزان ابتلا از این طریق است و علاوه بر این شستشوی مرتب دست ها با آب و صابون به نحو صحیح و استفاده از ماسک طبی مناسب، به صورت جدی توصیه می شود.

  او خاطر نشان نمود: عزاداران بعنوان رهروان طریق حسینی نباید با سهل یا ساده انگاری بیماری کرونا و تبعات سنگین آن موجب آسیب و ابتلای شخص دیگر گردیده و بهره مندی از فیوضات معنوی این ایام را بکام دیگران تلخ نمایند.

  مدیر کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز گفت: ریش سفیدان و گردانندگان هیآت حسینی برای ارتقا ضریب ایمنی و بهداشت حاضرین در مراسم سوگواری و جهت توزیع نذری که یکی از سنن دیرینه دینی ما محسوب می شود از بسته بندی های مناسب و حتی المقدور بصورت جیره خشک از ظروف یکبار مصرف بهداشتی استفاده نمایند.

  وی ادامه داد: مراکز بهداشتی شهر تبریز آماده ارائه خدمات واکسیناسیون در تمام محلات بوده و شهروندان با مراجعه به این مکان ها نسبت به تزریق و خصوصا واکسن یادآور چهارم در صورت دارا بودن شرایط اقدام کنند.

  محمد حسین حسن زاده در خاتمه تاکید نمود: فصل پیش روی پاییز که موسم بازگشایی مدارس است بیماری فصلی ویروسی شدت خواهد یافت و ضروری است با افزایش مقاوم سازی افراد در برابر این بیماری موجب کاهش میزان شیوع در سطح جامعه باشیم و از سویی اگر نیاز اقتضا کند نسبت به افزایش ایستگاههای واکسیناسیون با هدف تامین امنیت سلامت شهروندان و بهبود نظام ارائه خدمت که از اهداف اصلی شهرداری است اقدام می کنیم.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز