• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۱ | کد خبر : 44465
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیر کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری مطرح نمود:
  همکاری شهرداری تبریز با تمام دستگاهها برای هر گونه اهداف پیشگیرانه و سلامت محور در موضوع بالایا و حوادث
  دیبا: جلسه کارگروه بهداشت استان واداره کل سلامت و امور اجتماعی درخصوص ارتقا میزان آمادگی عمومی در برابر بلایا و حوادث برگزار گردید.

   

  به گزارش دیبا خبر به نقل از  امور ارتباطات اداره کل سلامت و اموراجتماعی، محمد حسین حسن زاده مدیر کل این مجموعه ضمن اشاره به رسالت اجتماعی شهرداری در برابر مسایل مرتبط به شهروندان اظهار نمود: شهرداری یکی از شرکای اجتماعی شهر است و چه بسا در زمان وقوع حوادث، مدیریت این رویداد به عهده دستگاه ذیربط خاصی باشد ولی شهرداری به عنوان یک مجموعه خدمت رسان در حوزه اجرایی در صف اول قرار داردوارائه عمده خدمات در حوزه رسیدگی، امداد، ساماندهی و مرمت به عهده این مجموعه خدمات رسان است.

  حسن زاده اذعان نمود: به دلیل گستردگی امکانات و توسعه دامنه خدمات بعبارتی شهرداری آئینه تمام نمای خدمات شهری برای تسهیل سازی زندگی شهروندان محسوب می شود.

  مدیر کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تصریح نمود: یک چهارم ساختمانهای شهر تبریز غیر ایمن ساخته شده اندکه دلیل عمده آن ساخت وساز های غیر مجازو بدون اخذ پروانه ساختمان و به دور از نظارت دستگاههای ذیربط بخصوص شهرداری است .

  وی خاطر نشان نمود: شهر تبریزیکی از شهرهایی است که بالاترین آمار بافت های فرسوده را دارد که متاسفانه به دلیل قدمت زیاد مستعد تخریب ناشی ازحوادث و تهدیدی برای سلامتی شهروندان است.

  حسن زاده تاکید نمود: زیر ساخت ها امنیت کافی ندارند و این خود یکی از دلایل عمده حوادثی است که به وقوع میپیوندد.

  وی بیان نمود: مردم از آموزش و آگاهی لازم نسبت به زندگی امروزی برخوردار نیستندبه همین دلیل تاب آوری که یکی از مسائل مهم شهری است مفهوم خود را از دست داده است.

  حسن زاده گفت: باتوجه به اینکه درآمد شهرداری از شهروندان تامین می شود و هزینه های جاری صرف منابع خاصی تعریف شده ای میگرددلذا در خصوص مرمت بافت های فرسوده بطور مستقیم محدودیت مالی وجود دارد ولی از جهت ترمیم و مرمت، دستگاههای حاکمیتی با فراهم نمودن تسهیلات ویژه برای شهروندان از سویی و شهرداری نیز با عدم دریافت هزینه های لازم جهت صدور پروانه های ساختمان از سوی دیگر نقش چشمگیری در این خصوص ایفا میکنند.

  حسن زاده یادآور شد: ۱۷ خانه سلامت در محلات تبریز وجود دارد که به نسبت تراکم جمعیت و گنجایش منطقه این تعداد در هرکدام متغییر است و یکی از مهم ترین مراکز آموزش های عمومی برای شهروندان محسوب میشوند.

  حسن زاده در خصوص ارتقا میزان آمادگی عمومی در برابر بلایا و حوادث تاکید نمود: متاسفانه تبریز یک منطقه زلزله و حادثه خیز است و این امر غیر قابل انکار است لذا برنامه ریزی در خصوص آموزش های عمومی و ارتقا سطح آگاهی شهروندان با توسل به قابلیت های غنی فرهنگی و اجتماعی و رسانه ای از شدت تلفات این حوادث بصورت چشمگیری کاسته و تبعات مثبت در خور توجهی را به همراه خواهد داشت.

  شایان ذکر است در این جلسه دکتر بهروز محمد علیزاده رئیس گروه مدیریت کاهش بالایای و حوادث مرکز بهداشت استان و توفیق علیزاده رئیس گروه آموزش سلامت و هیئت همراه در اداره کل سلامت و امور اجتماعی حضور داشتند.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز