• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۷ تیر ۱۴۰۱ | کد خبر : 44421
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  برگزاری دومین جلسه تاثیر فعالیت بدنی و حرکات اصلاحی برای پیشگیری بیماریها و ناهنجاری های اکتسابی
  دیبا: جلسه آموزشی در پیشگیری از بیماریها و ناهنجاری های اکتسابی بدن در اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز برگزار شد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از امور ارتباطات اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، دکتر اصغر ذوالفقاری متخصص فیزیولوژی ورزشی با همکاری واحد طب کار برای دومین بار در این جلسه حضور یافته و در رابطه با تاثیر فعالیت بدنی و تغذیه در پیشگیری از دیابت و کنترل این بیماری نکات مهمی را مطرح و بیان نمود: دیابت یکی از  بیماری های شایع و مطرح است که سلامتی  بدنی را تحت الشعاع قرار داده و سلامتی سیستم قلب وعروق را تهدید میکند .
  دکترذوالفقاری با تشریح این بیماری افزود: دیابت نوع یک در سنین کودکی و پائین تر اتفاق می افتد و بدن انسولین کافی تنظیم قند تولید نمیکند و در نوع دو که بیشتر در سنین بالاتر اتفاق می افتد حساسیت سلولهای بدن به انسولین کمتر میشود.
  وی به عوامل اصلی این بیماری اشاره کرد و گفت: عواملی که در بروز این بیماری دخیل هستند عبارتند از : وراثت، تغذیه غیر اصولی، استرس های مکرر … .
  ذوالفقاری اذعان نمود: در کنار موارد ذکر شده آزمایش قند خون هرسه ماه یکبار طبق دستور پزشک معالج و دوری از استعمال دخانیات و الکل تا حد چشمگیری از بیماری قند خون جلوگیری می نماید.
  وی در خاتمه این جلسه خاطر نشان نمود: تمرینات ترکیبی استقامتی، مقاومتی و انعطاف برای این بیماران البته زیر نظر متخصص به دلیل استفاده بیماران دیابتی از دارو نقش بسزایی داشته و پیشنهاد میگردد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز