• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۱ | کد خبر : 43852
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دولت توان خود را در حمایت از نخبگان صرف کند
  دیبا:معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: دولت باید توان خود را در حمایت از جوانان و نخبگانی که بیرون از دولت فعال هستند، صرف کند.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا، ، وحید یامین پور در حاشیه بازدید از رویداد ملی هم‌افزا اظهارداشت: شعار دولت مردمی سیزدهم که پرچم آن را در دست گرفته صرفا در حد شعار نیست بلکه عقیده دولت این است که گام‌های اصلی در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب و حرکت به سمت اهداف دهه چهارم و دهه پنجم انقلاب و پیشرفت عدالت باید توسط مردم با حمایت و بسترسازی و ریل گذاری دولت به ثمر برسد.

  وی افزود: در واقع دولت باید توان خود را در حمایت از جوانان و نخبگانی صرف کند که می توانند ابتکار عمل را در دست گرفته، مسایل را رصد کنند، آنها را واقع بینانه شناسایی و راه حل های عملی و واقع بینانه را پیشنهاد داده و تحقق ببخشند.

  یامین پور تاکیدکرد: اگر این چرخه و فرایند اتفاق بیفتد دولت سیزدهم به هدف و طرح اصلی آن که دولت مردمی است نایل شده است.

  وی یادآور شد: اینکه مجموعه های مردمی در قالب صدها موسسه مردم نهاد، گروه های جهادی و… که هر کدام در حیطه ای از مسایل مبتلا به کشور فعالیت می کنند ذیل عنوان هم افزایی گرد هم آمده اند اتفاق خوبی است که باید از سال ها قبل اتفاق می افتاد، البته به گونه های مختلفی در قلمروهای تخصصی و اختصاصی رخ داده بود ولی اینکه در این چهارچوب کلان همه دور هم جمع شدند گام بلندی برای هم افزایی بین مجموعه های مردمی و نهاد حاکمیت و مدیریت باهم است که در واقع هدف اصلی این رویداد هم این است تا مدیران در دستگاه های مختلف از ظرفیت‌ها و ابتکار عمل و توانمندی مجموعه های مردمی بهره مند شوند.

  یامین پور با دعوت از همه مدیران و مسئولان کشور برای دیدن از این رویداد، اظهارداشت: پاویون اختصاصی وزارت ورزش و جوانان برای معرفی ظرفیت‌هایی که از طریق سازمان های مردم نهاد در اختیار دولت قرار می گیرد، در حوزه های مختلف مانند اشتغال آفرینی، مهارت افزایی، ازدواج مشاوره و پیشگیری از طلاق و… برقرار است که بسیار اتفاق خوب و مبارکی است.

  مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان نیز در حاشیه بازدید از رویداد ملی هم افزا گفت: رویداد ملی هم افزا برای معرفی ظرفیت های مردمی در حوزه‌های مختلف مخصوصاً حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی و مدیریت فضاهای فرهنگی در استان ها و سطح جامعه رویداد بی نظیری است تا همه مدیران با این ظرفیت آشنا شوند.

  حجت الاسلام والمسلمین مهدی متقی فر ادامه داد: برای دستیابی به اهدافمان در حوزه های فرهنگی و اجتماعی می توانیم از این ظرفیت بزرگ استفاده کرده و امیدوار باشیم که این مجموعه‌ها کمک کنند تا این اتفاق رقم بخورد.

  وی با بیان اینکه ایران پیشرفته ترین مجموعه های مردمی را دارد، اظهار داشت: شناسایی دقیق، ارزیابی و شبکه سازی گروه های مردمی کماکان بزرگترین خلاء کشور ما در این حوزه است و الا می توان گفت با ظرفیت ترین گروه های مردمی را در کشور داریم که واقعاً توانایی انجام بزرگترین کارها را دارند.

  به گزارش ایرنا، نخستین رویداد «هم‌افزایی مُدیریت ایران ۱۴۰۱» به همت نهاد ریاست‌جمهوری، ۲ تا ۴ مردادماه و با حضور هزار مجموعه‌ مردم‌نهاد در مصلی تهران برگزار می‌شود.

  هدف اصلی از برگزاری این رویدادِ ملی، ایجاد زیرساخت برای آشنایی، ارتباط و همکاری مدیران کشور با موسسات، شرکت‌ها و مجموعه‌های مردمی است. رویداد هم‌افزا حلقه‌ اتصالی میان شرکت‌های دانش‌بنیان، صنایع خلاق، مؤسسات و مجموعه‌های مردمی با مسؤلان است.

  این رویداد در اولین دوره برگزاری خود ضمن ارائه یک پلتفرم دیجیتال جهت معرفی تمام مجموعه‌های مردمی به مسئولان و شرکت‌های تخصصی قصد دارد تا جلوه‌ای از هزاران شرکت ثبت‌نام شده در این سامانه را در مصلی امام خمینی پیش چشم مسئولان کشور قرار دهد.»

  در این رویداد مجموعه‌ای از بهترین شرکت‌های دانش‌بنیان، مؤسسات فرهنگی و نهادهای مردمی حضور خواهند یافت که در هشت موضوع کلان به ارائه راه‌کار، ایده و محصول خود جهت حل مسائل کشور می‌پردازند.

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز