• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۱ | کد خبر : 43811
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ۵۷۰ هزار نفر در سه ماهه امسال خون اهدا کردند
  دیبا: سخنگوی سازمان انتقال خون کشور گفت: در سه ماهه نخست امسال ۷۱۰ هزار نفر از هموطنان به مراکز اهدای خون سراسر کشور مراجعه کردند که از این تعداد ۵۷۰ هزار نفر موفق به اهدای خون شدند.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا، عباس صداقت گفت: میزان خون اهدایی توسط هموطنان در سه ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۱۴۰۰) ۱۳ درصدی افزایش یافته است.

  سخنگوی سازمان انتقال خون کشور ادامه داد: نیاز به خون مراکز بیمارستانی و درمانی در سراسر کشور با تلاش کارکنان مراکز انتقال خون و همت و ایثار هموطنان نوع‌دوست دراهدای خون کاملا داوطلبانه تامین می‌شود.

  صداقت تاکید کرد: در حال حاضر سطح ذخایر خون در کشور مناسب و در حد ۱۰ روز است و به طور کامل توانسته ایم که نیاز به خون در کشور را تامین کنیم.

  وی در مورد اینکه چه استان‌هایی دارای بیشترین آمار اهدای خون هستند، خاطرنشان کرد: باید توجه کرد که در شاخص اهدای خون بیشترین رشد را به ترتیب در استان‌های خراسان شمالی با ۳۵ درصد رشد، استان همدان با رشد ۳۳ درصد و استان کردستان با رشد ۳۲ درصد داشته‌ایم.

  سخنگوی سازمان انتقال خون کشور در خصوص وضعیت مشارکت بانوان در اهدای خون نیز گفت: در کشور ما در سه ماه اول سال جاری همچنان شاخص اهدای خون توسط بانوان به طور چشمگیری کمتر از متوسط کشورهای توسعه‌یافته و تقریبا برابر با ۴.۵ درصد بود.

  صداقت افزود: چنانکه در سه ماهه نخست امسال، بیشترین رشد اهدای خون توسط بانوان به ترتیب متعلق به استان‌های کردستان با رشد حدود ۹ درصد، لرستان با رشد ۸درصد و خراسان شمالی با رشد ۷ درصد نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته بود، اما در استان‌های قزوین، سیستان و بلوچستان، اردبیل، زنجان، مرکزی، گلستان و خراسان جنوبی هم مشارکت بانوان در اهدای خون بالای ۶ درصد بود.

  وی تاکید کرد: خون‌هایی اهدای در ایران از سالم‌ترین خون‌ها در دنیاست و سلامت خون در ایران مطابق با آخرین استانداردهای جهانی و در بخش فرآوری، غربالگری و پخش خون کاملاً بر اساس آخرین استانداردهای اتحادیه اروپا و فراتر از منطقه امرو (مدیترانه شرقی) است.

  سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: بر روی یک واحد خون اهدایی بیش از هزار و ۵۰۰ فرایند توسط کارکنان انتقال خون انجام می‌شود و ۴۸ محصول تولید می‌شود که به مصرف بیماران می‌رسد.

  صداقت ادامه داد: در حال حاضر در ایران بر اساس آمار به‌دست‌آمده در سال ۱۴۰۰ حدود ۲ میلیون ۳۰۰ هزار نفر برای اهدای خون اقدام کردند که ازاین تعداد نزدیک به ۲ میلیون نفر موفق به اهدای خون شدند.

  سخنگوی سازمان انتقال خون خاطرنشان کرد: برای امسال سازمان انتقال خون هدف‌گذاری کرده است که تا پایان سال‌شمار اهداکنندگان خون به ۲ میلیون ۵۰۰ هزار نفر افزایش یابد.

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز