• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ | کد خبر : 43521
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  اتمام پروژه‌های بهداشتی، مناطق محروم در اولویت هستند
  دیبا:معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: اتمام پروژه‌های بهداشتی، مناطق محروم و پروژه‌های مربوط به قانون جوانی جمعیت در اولویت هستند.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایسنا دکتر بهروز رحیمی با بیان این مطلب در اجلاس روسای دانشکده ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در مازندران، گفت: به دستور وزیر بهداشت اتمام پروژه‌های بهداشتی، مناطق محروم و مرزی و پروژه‌های در راستای قانون جمعیت در اولویت هستند.

  وی با تاکید بر ضرورت نقش آفرینی روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در تدوین برنامه هفتم توسعه، افزود: برخی از مواد قوانین بالادستی همچون قوانین برنامه مربوط به حوزه سلامت بوده و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور باید در تدوین برنامه هفتم نقش آفرینی کنند.

  وی که به عنوان مسئول “کارگروه بهره‌وری منابع فیزیکی و منابع انسانی” سخن می گفت، اظهار کرد: بهره وری را با بیشترین میزان دسترسی به اهداف با مشارکت مالی عادلانه و پاسخگویی می توان افزایش داد.

  معاون توسعه مدیریت و منابع گفت: تصمیم بهره‌ورانه باید منطبق بر نیازها باشد، در اولویت های سلامت و جامعه باشد و انتظارات خدمت گیرندگان را تامین کند.

  دکتر رحیمی یکی از منابع تامین مالی را اجرای قانون فروش و مولد سازی اموال دولتی دانست و بیان داشت: طبق مدل سازمان بهداشت جهانی تامین و تولید منابع لازم است و  روسای دانشگاه ها برای اجرای این قانون باید وقت بگذارند. همچنین تسهیلات بانکی، تهاتر، اوراق مالی اسلامی، فاینانس، اعتباراتِ محرومیت زدایی و مشارکت با بخش های غیردولتی برای اجرای طرح‌ها راه های دیگر تولید منابع هستند.

  وزارت بهداشت نمونه بارز کنار هم قرار گرفتن صنعت و دانشگاه 

  بر اساس گزارش وبدا، وی تصریح کرد: وزارت بهداشت نمونه بارز کنار هم قرار گرفتن صنعت و دانشگاه است که خروجی آن دستاوردهای کنونی شده است. ادغام بهره وری را افزایش داده و جداسازی آموزش از نظام سلامت به این بهره‌وری ضربه اساسی می زند.

  وی در پایان گفت: طبق مصوبه اخیر بودجه‌ای که از محل ارزش افزوده تامین و به نظام سلامت تخصیص یافته و با تاخیر تامین می شد باید از این پس هر ماه به حساب وزارت بهداشت واریز شود.

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز