• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ | کد خبر : 43468
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  هشدار درباره فروش دستگاه‌های عمل زیبایی به افراد غیرمتخصص
  دیبا:عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات پوست نسبت به فروش دستگاه‌های مربوط به عمل‌های زیبایی به افراد غیرمتخصص و غیرپزشک هشدار داد.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا ، مهدی قیصری درباره دستگاه‌های مربوط به اعمال زیبای افزود: متاسفانه به دلیل بازاری که در زمینه اعمال زیبایی ایجاد شده برخی افراد غیرپزشک و غیرمتخصص و نیروهای پشت پرده و مافیا در این راستا ورود کرده‌اند.

  وی با اشاره به اینکه در عمل‌های زیبایی باید مسائل فرهنگی مورد توجه قرار گیرد زیرا اعمال زیبایی مانند پوشیدن لباس نیست، اظهارداشت: اعمال زیبایی اقدام کاملا پزشکی محسوب می‌شود بنابراین جوانب در مورد این اعمال باید سنجیده شود.

  قیصری تصریح کرد: عمل زیبایی که توسط افراد غیرپزشک و غیرمتخصص انجام می‌شود می‌تواند فاجعه پزشکی به همراه داشته باشد و خطر مرگ برای بیمار ایجاد کند و دستگاه‌های مربوط به زیبایی هر چند که ممکن است مؤثر واقع شوند ولی همه جانبه نمی‌توان نسبت به آن اطمینان حاصل کرد زیرا این دستگاه‌ها توسط شرکت‌های تولید می‌شود که هدف آنها بهره‌برداری مالی است.

  به گفته وی، این دستگاه‌ها به جای اینکه کاملاً به افراد متخصص در زمینه اعمال زیبایی به فروش برسد به افراد غیر متخصص نیز ارائه می‌شود و برای اینکه این شرکت‌ها جنبه اخلاقی این موضوع را درست کنند کارگاه‌های یک تا دو روزه در مورد نحوه استفاده از این دستگاه‌ها برگزار می‌کنند در حالی که این مسئله می‌تواند عواقب جبران ناپذیری برای بیمار به همراه داشته باشد.

  دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد: تخصص در نحوه استفاده از این دستگاه در پیشگیری از عوارض عمل‌های زیبایی بسیار موثر است.

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز