• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ | کد خبر : 43306
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مراکز تحقیقاتی به جای مقاله محوری به دنبال تقویت تولید و خودکفایی باشند
  دیبا:وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مراکز تحقیقاتی نباید به مقاله محوری روی بیاورند بلکه باید به دنبال تقویت تولید، خودکفایی و رفع نیازهای مردم باشند. این موارد را به دانشگاه‌های علوم پزشکی هم ابلاغ کرده و در ارزیابی دانشگاه‌ها مدنظر داریم.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا ، بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از کارخانجات گروه مپنا، افزود: از ابتدای دولت سیزدهم در سمینارها و جشنواره های پژوهشی، توجه و تاکید داشته ایم که پژوهش باید نیازهای مردم را برطرف کند. مقاله برای ما وسیله است نه هدف.

  وزیر بهداشت تصریح کرد: ارتقای اساتید نباید فقط بر مبنای مقاله باشد بلکه اگر عضو هیات علمی یک دانشگاه علوم پزشکی با همکاری مراکز تحقیقاتی، تولیدی و صنعتی، یک کار فاخر انجام داد و محصولی را تولید کرد، باید بتوانیم شاهد ارتقای وی و حتی اعطای درجه استاد تمامی به وی باشیم.

  وی اظهار داشت: یکی از افتخارات بزرگ کشور ما، وجود مراکز پیشرفته ای همچون گروه مپنا است؛ مپنا در حوزه تجهیزات پزشکی وارد شده و در حال حاضر، دستگاه های اکسیژن ساز بیمارستانی را می سازد که کمک زیادی به ما و بیماران کرده است.

  عین اللهی ادامه داد: با توجه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر تقویت شرکت های دانش بنیان و اشتغال آفرینی، مجموعه مپنا می تواند نقش مهم و اساسی داشته باشد.

  به گفته وی، مپنا در حوزه تولید دستگاه های تصویربرداری پیشرفته همچون سی تی اسکن نیز کارهای خوبی انجام داده و با توافقاتی که با این مجموعه خواهیم کرد، می توانیم شاهد افزایش نقش آفرینی شرکت های دانش بنیان و دانشگاه های علوم پزشکی با گروه مپنا باشیم.

  وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: برخی از لوازم و تجهیزات پزشکی وارداتی، خیلی هزینه بر هستند که با وجود تحریم ها، یک تهدید بزرگ است. مقام معظم رهبری نیز تاکید دارند که باید به خودکفایی برسیم و تهدیدها ما را با مشکل روبرو نسازد. مپنا با استفاده از آلیاژهای مختلف می تواند در تولید ایمپلنت های ارتوپدی به ما کمک کند و از واردات این محصولات، بی نیاز شویم.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز