• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ | کد خبر : 43279
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  حذف چراغ خاموش ارز دولتی در دولت گذشته، قیمت دارو را افزایش داد
  دیبا:سرپرست روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش گفت: استارت افزایش قیمت دارو از اواخر سال ۹۹ و حتی در نیمه اول ۱۴۰۰ – در دولت گذشته – با حذف چراغ خاموش ارز دولتی زده شد.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا، محمد هاشمی روز یکشنبه در حساب کاربری توئیتری خود اظهار داشت: این موضوع منجر به افزایش قابل توجه قیمت دارو و تجهیزات پزشکی شد و حتی در مواردی قیمت‌ها را تا صد درصد هم بالا برد.

  وی تصریح کرد: اخیرا رییس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت نیز روایتی از سیاستگذاری‌های حوزه دارویی کشور را در دولت گذشته مطرح کرده که برخی به گونه ای این مساله را بازتاب داده که منجر به افزایش قیمت دارو شده و تبعات این سیاست‌ها را منتسب به دولت سیزدهم عنوان کردند.

  به گزارش ایرنا، محمد هاشمی سرپرست روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت پیشتر در توضیح جزییات ارز ترجیحی و ارز نیمایی گفت: تا کنون حذف ارز ترجیحی برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی به وزارت بهداشت در بودجه سال ۱۴۰۱ اعلام نشده و همچنان ارز ترجیحی ادامه دارد.

  وی اظهار داشت افزود: در صورت حذف ارز ترجیحی، مابه التفاوت بجای پرداخت به تامین کننده، عملا به مصرف کننده انتقال خواهد یافت.

  هاشمی ادامه داد: با استفاده از ساز و کار سازمان های بیمه گر، اعتبار ریالی به این سازمان ها پرداخت خواهد شد، به نحوی که با کاهش فرانشیز پرداختی بیماران تغییری در پرداخت بیماران نسبت به سال ۱۴۰۰ ایجاد نشود.

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز