• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ | کد خبر : 43152
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  پیشنهاد توسعه خدمات درمان اضطراری هلال‌احمر ایران در سوانح بین‌المللی
  دیبا:فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد کرد با توسعه واحد پاسخ اضطراری بهداشت و درمان از کلینیک اضطراری به بیمارستان اضطراری، آماده شرکت در سوانح بین‌المللی با ظرفیت بیش از گذشته باشد.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا ، افشین علیخانی مدیر کل بهداشت و درمان جمعیت هلال‌احمر گفت: جمعیت‌های ملی در کشورهای مسلمان نشان ماه سرخ و دیگر کشورها از علامت صلیب سرخ استفاده می‌کنند و اکنون جمعیت ملی کشورمان تنها جمعیت هلال‌احمر در دنیا است که واحد پاسخ اضطراری بهداشت و درمان در سوانح دارد.

  وی ادامه داد: اکنون دفتر منطقه‌ منا در فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های ملی صلیب‌سرخ و هلال احمر براساس ارزیابی‌های صورت‌گرفته از عملکرد جمعیت‌ هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، پیشنهاد کرده‌است که این جمعیت برای توسعه همکاری در پاسخ به عملیات‌های بین‌المللی، سطح خدمات خود را علاوه بر تاسیس کلینیک اضطراری به بیمارستان اضطراری ارتقا دهد.

  علیخانی توضیح داد: واحد بهداشت و درمان پاسخ اضطراری هلال‌احمر ایران در کنار تعدادی از جمعیت‌های صلیب‌سرخ در دنیا از اندک شرکای باتجربه فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ است که در ماموریت‌های بین‌المللی شرکت می‌کند. این واحد تاکنون خدمات خود را در سوانح کشورهای مختلف در قالب ایجاد کلینیک‌های درمان اضطراری انجام می‌داد اما اکنون فدراسیون صلیب‌سرخ اعلام آمادگی کرد که علاقه‌مند به حمایت لازم برای توسعه این خدمات تا سطح بیمارستان است.

  مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر تاکید کرد: این جمعیت از زیرساخت‌های لازم همچون تجربه کافی، نیروی انسانی آموزش‌دیده، برگزاری آموزش‌های متناسب و لجستیک مورد نیاز در ارائه خدمات بهداشت و درمان اضطراری بهره‌مند است و این موضوع هلال احمر ایران را در جایگاه ممتازی نسبت به بسیاری از جمعیت‌های ملی در دنیا قرار داده است

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز