• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ | کد خبر : 43109
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  زنان و زایمان، زیبایی و ارتوپدی رکورددار شکایات پزشکی
  دیبا:معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی کشور گفت: رشته های زنان و زایمان، زیبایی، دندانپزشکی و ارتوپدی رکوردار شکایات پزشکی است.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا ، محمد رضا خردمند در یک نشست خبری افزود: تعداد پرونده‌های شکایات پزشکی ٣ هزار و ۵٨٢ مورد بوده که ۴۴ درصد در پاسخ به دستگاه قضایی و ۵۶ درصد انتظامی بوده است.

  وی اظهار داشت: در سال ٩٩ شکایت‌ها نسبت به سال ٩٨ حدود ۵٠ درصد کاهش داشته، زیرا به دلیل شیوع کرونا مراجعه مردم به پزشکان و دندانپزشکان و سازمان نظام پزشکی کمتر مراجعه کردند.

  خردمند با بیان اینکه تعداد پرونده‌های شکایات پزشکی در دادگاه تجدید نظر ۵۵ درصد کارشناسی و ۴۵ درصد انتظامی بوده است، تصریح کرد: در هیات عالی انتظامی سازمان نظام پزشکی ایران نیز بیش از ۶۰۰ پرونده مورد رسیدگی قرار گرفت که بر حسب نوع تخلف، با آن‌ها برخورد شده است.

  به گزارش ایرنا، سازمان پزشکی قانونی کشور به‌تازگی آماری را منتشر کرده که نشان می‌دهد میزان قصور پزشکی تا پایان آذر ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایشی ۱۱.۸درصدی داشته است. مجموع پرونده‌های قصور پزشکی که به کمیسیون‌های پزشکی قانونی ارجاع شده از ۷۹۱۹ مورد در سال قبل به ۸۸۵۰ مورد در ۹ ماهه امسال رسیده که از این تعداد ۴۶.۶ درصد پرونده‌ها منجر به صدور حکم محکومیت و ۵۳.۴ درصدشان نیز به تبرئه پزشکان ختم شده است.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز