• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ | کد خبر : 43073
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  نرخ حقوق گمرکی کالاهای اساسی، دارو و نهاده های دامی یک درصد تعیین شد
  دیبا:نمایندگان مجلس شورای اسلامی دربررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ با تقلیل نرخ چهاردرصد حقوق گمرکی برای کالاهای اساسی، دارو، تجهیزات پزشکی و نهاده ­های دامی به یک درصد موافقت کردند.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نوبت سوم شنبه(۱۴ اسفندماه) که از ساعت ۱۹ در صحن علنی برای بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه ۱۴۰۱ آغاز شده است، در اجزاء (۱)‌و (۲) بند (ه) تبصره (۷) لایحه که پیش از این مراعا مانده بود، تصویب شد.

  بر اساس جزء (۱) بند (هـ)، نرخ ارز محاسبه ارز گمرکی کالاهای وارداتی در همه موارد از جمله محاسبه حقوق ورودی، بر اساس برابری نرخ ارز اعلام ­شده بانک مرکزی نرخ سامانه مبادله الکترونیکی(ای.تی.اِس) در روز اظهار و مطابق ماده (۱۴) قانون امور گمرکی می­ باشد.

  همچنین در جزء (۲)‌بند (ه) آمده است: درسال ۱۴۰۱ نرخ چهاردرصد حقوق گمرکی مذکور در صدر بند (د) ماده (۱) قانون امور گمرکی برای کالاهای اساسی، دارو، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی و همچنین نهاده ­های کشاورزی و دامی به یک درصد تقلیل می­ یابد.

  «مصطفی طاهری» نماینده مردم زنجان و تعدادی از نمایندگان اصلاح جزء(۱) را مطرح کردند که به تصویب رسید و این پیشنهاد در جزء (۱) لحاظ شده است.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز