• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ | کد خبر : 43067
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ۵۸.۳۱ درصد میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی/ فرودگاه‌ها پیشتاز استفاده از ماسک
  دیبا:میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور در هفته منتهی به ۱۴ اسفندماه ۱۴۰۰ (از چهار تا ۱۴ اسفند ماه)، ۵۸.۳۱ درصد بوده و بیشترین میزان استفاده از ماسک در اماکن عمومی مربوط به فرودگاه‌ها با ۹۵.۱۲ درصد است.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا، شرایط کرونا در کشور نزولی به نظر می‌رسد، اما نزدیکی تعطیلات نوروز ۱۴۰۱ و رعایت پایین پروتکل‌های بهداشتی، می‌تواند زنگ خطری برای ایجاد قله‌ای دیگر در پیک ششم باشد و آمارهای کرونا را مجددا به سرعت افزایشی کند.

  میانگین میزان رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی استان‌های کشور در بازه زمانی چهارم تا ۱۱ اسفند ماه ۱۴۰۰، بالغ بر ۶۱.۸۰ درصد بوده است. در این شاخص بیشترین میزان رعایت در استان کرمانشاه با ۶۹.۱۳ درصد و کمترین میزان رعایت هم در استان قم با ۵۲.۵۴ درصد بوده است.

  همچنین میانگین رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی کشور از ۲۷ بهمن تا ۱۱ اسفند ماه ۱۴۰۰، بالغ بر ۶۱.۸۰ بوده است که سالن‌های سینما و تئاتر با ۹۷.۱۴ درصد بیشترین میزان رعایت و نانوایی‌ها با ۵۶.۹۱ کمترین میزان رعایت را در این شاخص داشته‌اند.

  میانگین استفاده از ماسک در شاغلین و خدمت گیرندگان به تفکیک اماکن عمومی استان‌های کشور چهار تا ۱۱ اسفند ماه ۱۴۰۰، ۵۵.۷۳ درصد بوده است که بیشترین میزان رعایت در استان خراسان جنوبی با ۶۴.۵۱ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به همدان با ۴۶.۴۸ درصد بوده است.

  همچنین میانگین استفاده از ماسک در شاغلین و خدمت گیرندگان به تفکیک اماکن عمومی کشور نیز از ۲۷ بهمن تا ۱۱ اسفند ماه ۱۴۰۰، ۵۵.۷۳ درصد بوده است که بیشترین میزان استفاده از ماسک در اماکن عمومی مربوط به فرودگاه‌ها با ۹۵.۱۲ درصد و کمترین میزان استفاده از ماسک مربوط به نانوایی ها و مراکز ورزشی با ۴۷.۳۷ درصد است.

  میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله‌گذاری در اماکن عمومی استان‌های کشور از چهارم تا ۱۱ اسفند ماه ۱۴۰۰، ۵۷.۰۴ درصد بوده است که بیشترین میزان رعایت مربوط به استان مرکزی با ۶۶.۸۷ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به همدان با ۴۳.۸۳ درصد بوده است.

  همچنین میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله‌گذاری در اماکن عمومی کشور از ۲۷ بهمن تا ۱۱ اسفند ماه ۱۴۰۰، ۵۷.۰۴ درصد بوده که دانشگاه‌ها با ۸۷.۹۶ درصد بیشترین درصد رعایت و تالارهای پذیرایی با ۴۸.۲۴ درصد کمترین میزان رعایت را داشته‌اند.

  میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی استان‌های کشور از چهارم تا ۱۱ اسفند ماه ۱۴۰۰، ۶۰.۶۵ درصد بوده است. در عین حال بیشترین میزان رعایت مربوط به استان یزد با ۶۹.۸۷ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به همدان با ۴۹.۴۵ درصد بوده است.

  همچنین میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی کشور از ۲۷ بهمن تا ۱۱ اسفند ماه ۱۴۰۰، ۶۰.۶۵ درصد بوده است. فرودگاه‌ها با ۹۷.۵۶ درصد در صدر رعایت تهویه مناسب و مراکز ورزشی با ۵۴.۱۷ درصد در قعر رعایت این پروتکل قرار دارند.

  بر اساس گزارش معاونت بهداشت وزارت بهداشت، بر اساس اقدامات ناشی از تشدید بازرسی‌ها از تاریخ چهار تا ۱۱ اسفند ماه ۱۴۰۰، از تعداد سه میلیون و ۷۵۵ و ۸۰۷ مراکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی تحت پوشش، بیش از ۲۲۳ هزار و ۳۲۶ مورد بازرسی انجام شده است.

  همچنین طی این مدت تعداد ۳۷ هزار و ۲۴۱ مرکز از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی اخطار گرفته و به مراجع قضایی معرفی شده‌اند و یکهزار و ۲۷۱ مورد از این مراکز نیز پلمب شده‌اند.

  در حال حاضر بر اساس آخرین نقشه رنگ‌بندی کرونایی کشور، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز کرونایی در کشور، از ۱۸۴ هفته گذشته به ۱۴۸ شهر کاهش یافته است. همچنین ۱۹۶ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۰۱ شهر در وضعیت زرد و سه شهر نیز در وضعیت آبی قرار دارند

  بر چسب ها: , ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز