• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۰ | کد خبر : 43015
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ایران جزو ۱۰ کشور تولید کننده واکسن کرونا در دنیا است
  دیبا: رییس انستیتو پاستور ایران گفت: تعداد کشورهایی که در دنیا توانستند واکسن کرونا را تولید کنند یا به عبارتی آن را به سرانجام برسانند ۱۰ کشور است که ایران هم اکنون با تلاش محققان داخلی جزو این کشورهای تولیدکننده است.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا،دکتر علیرضا بیگلری  اظهار داشت: ایران توانست وارد پلتفرم ها و روش های مختلف تولید واکسن کرونا شود و در این عرصه موفق شد که این موضوع نشان دهنده رشد و ارتقای بسیار زیاد کشور در حوزه فناوری واکسن است.

  وی افزود: هرچند کمبودهایی در این زمینه در ماه های گذشته در کشور داشتیم، اما امروز هموطنان می توانند مطمئن باشند اگر به دزهای اضافی اعم سوم و چهارم نیاز باشد، مجموعه واکسن سازان توانمند ایرانی می توانند این محصول را تولید و در اختیار مردم قرار دهند.

  رییس انستیتو پاستور ایران به انجام کارآزمایی بالینی فاز سوم واکسن پاستوکووک در کشور اشاره کرد و ادامه داد: کارآزمایی بالینی این واکسن در ایران نشان داد که واکسن پاستوکووک بسیار ایمن و موثر است و نتایج آن که بسیار چشمگیر بود در معتبرترین نشریات علمی دنیا پذیرفته شد که به زودی در اختیار عموم قرار می گیرد.

  بیگلری خاطرنشان کرد:  انستیتو پاستور ایران موفق شد واکسن ایمن و موثر به نام پاستوکووک را عرضه کند تا هموطنان اعم از بزرگسالان و کودکان در مقابل ویروس کرونا واکسینه شوند.

  وی همچنین درمورد برگزاری همایش ملی کرونا، امنیت و سلامت در این موسسه تحقیقاتی گفت: با توجه به گذشت حدود ۲ سال از تشخیص اولین موارد بیماری کرونا در کشور، لازم بود در نشست های مختلف ابعاد تاثیر ویروس کووید۱۹ بر جامعه به خصوص نقش آن در سلامت مردم، راه های پیشگیری و مبارزه با آن، درمان بیماری و واکسیناسیون مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

  رییس انستیتو پاستور ایران یادآور شد: این همایش به همت سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور و با همکاری انستیتو پاستور ایران با این هدف برگزار شد.

  بیگلری ادامه داد: بازنگری در اقدامات انجام شده، مرور درس های آموخته از شیوع این بیماری در کشور و ارایه پیشنهادها برای برنامه ریزی مناسب از جمله موضوعاتی است که در این همایش بررسی شد

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز