• تاریخ انتشار خبر : جمعه ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ | کد خبر : 42860
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ایران در میان ۱۰ کشور نخست تنوع زیستی جهان قرار دارد
  دیبا:معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با توجه به تنوع زیستی ایران که هم اکنون در ردیف ۱۰ کشور نخست جهان قرار دارد، همه باید حفظ این سرمایه های بزرگ کمک کنیم.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا، حسن اکبری در آیین افتتاح پاسگاه محیط بانی اثر ملی طبیعی کوه نمک “جاشک” از توابع شهرستان دیر استان بوشهر افزود: کمک مردم به رویکرد اکوتوریسم و منابع پایدار باید توسعه یابد زیرا برای سرمایه‌گذاری، ایجاد اشتغال و ارز آوری بسیار ضروری و موثر خواهد بود.

  وی ادامه داد: تلاش می‌شود با کمک نمایندگان مجلس و حمایت وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری طرح و یا لایحه ای برای حفاظت و پایداری حیات وحش در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد که تحقق این امر می تواند تحولات اساسی در طبیعت کشور ایجاد کند.

  اکبری بیان کرد: استان بوشهر دارای آثار بسیار متنوعی است که با همکاری مسئولان، مردم و رسانه ها باید از سرمایه‌های زیستی آن حفاظت کرد.

  وی ادامه داد: استان بوشهر در حوضه دریانوردی، ساحل، جنگل حفاظت محیط زیست و حیات وحش پیشگام است و مشارکت همه دستگاه‌ها و مردم برای حفاظت از این منابع ضروری است.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: کوه نمک جاشک از آثار فاخر و برجسته طبیعی ملی ایران است که در شورای عالی محیط زیست به ثبت رسیده است.

  فرهاد قلی نژاد افزود: حفظ این اثر طبیعی برای نسل امروز و آینده ضروری است و می تواند برای منطقه و جوانان فرصت شغلی فراوانی ایجاد کند.

  فرماندار دیر گفت: این شهرستان با داشتن ۹۵ کیلومتر مرز آبی و در حوزه گردشگری چهار جزیره تهمادون، اُم الگُرم، نخیلو و خان ظرفیت بی نظیری در خاورمیانه است.

  یونس باربرز افزود: این جزایر با مساحت ۳۲ هکتار در فصل اردیبهشت محل زادآوری پرندگان مهاجر و لاکپشت‌ها هستند و با وجود صدها هزار پرنده صحنه بسیار زیبایی در این جزایر شاهد هستیم.

  وی بیان کرد: خورهای زیبا، وجود آب معدنی بویژه کوه و اثر زیبای نمکی جاشک اثر بسیار زیبا و به تعبیری عروس کوه‌های نمکی دنیا است.

  فرماندار دیر ادامه داد: وجود کوه نمک جاشک به تنهایی سود ندارد بلکه باید با برنامه ریزی صنعت گردشگری این منطقه را فعال کرد.

  وی گفت: طرحی برای نگهداری خوب از آهوان در دستور کار است و تلاش می‌شود با برنامه ریزی انجام شده بعد از پنج سال نسل آهوان به ۱۰ هزار راس برسد و این برای صادرات موثر است.

  مدیرعامل شرکت پتروشیمی مرجان گفت: بین سازمان محیط زیست و شرکت پتروشیمی مرجان تعامل سازنده ای وجود دارد.

  سپهدار انصاری نیک افزود: توسعه با محیط زیست تعارض دارد اما اگر در توسعه از عقلانیت استفاده شود این تعارض کاهش یافته و می توانیم آن را به حداقل برسانیم و به زیبایی از آن بهره برداری کنیم

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز