• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ | کد خبر : 42831
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  اومیکرون نیاز به پیشگیری و مراقبت‌های اساسی دارد
  دیبا:عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی کشور گفت: با وجود ایثارگری های شبانه روزی کادر درمان همچنان با قرمز شدن کلانشهرهایی مثل تهران؛ اصفهان، مشهد و غیره مواجه هستیم و این امر نشان می دهد که اومیکرون نیاز به پیشگیری و مراقبت های اساسی تر دارد.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل ازایرنا، یدالله سهرابی افزود: استفاده از واکسن بدون داشتن تصورات ذهنی نادرست عامل مهمی در کاهش آمار مبتلایان در جامعه خواهد بود.

  وی اظهار داشت: تجزیه و تحلیل داده های آماری از سوی مراجع ذیصلاح از جمله سازمان نظام پزشکی عامل مهمی در آگاه سازی عموم مردم جامعه و پیشگیری از بروز پیک ششم کرونا محسوب می شد.

  سهرابی تاکید کرد: انتشار اطلاعات دقیق از میزان مبتلایان با وجود تزریق واکسن و این که چگونه افراد با وجود رعایت پروتکل ها به بخش های حیاتی مراکز درمانی از جمله سی سی یو و آی سی یو منتقل شدند، گام مهمی در تصمیم گیری نهایی افراد برای تزریق واکسن بویژه دز سوم آن داشت.

  عضو شورای عالی نظام پزشکی با بیان اینکه قبل از بروز پیک ششم باید به تجزیه و تحلیل داده ها در خصوص واکسیناسیون افراد در سنین مختلف پرداخته می شد، افزود: قبل از بروز پیک ششم باید شفاف سازی در مورد عوارض ناشی از عدم تزریق واکسن بویژه دز سوم در جامعه انجام می شد تا افراد بدانند صرفا با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و ماسک زدن نمی توان با سویه جدید این ویروس مقابله کرد.

  سهرابی اعتمادسازی در خصوص واکسن های تزریقی را حق مسلم افراد جامعه عنوان کرد و ادامه داد: باید اطلاعات دقیقی از نوع واکسن های موجود در مراکز بهداشتی و اثرات و عوارض آن ها به مردم داده شود تا با آگاهی کامل نسبت به تزریق واکسن اقدام نمایند و هر نوع شفاف سازی در این زمینه میزان مرگ و میر و تعداد مبتلایان را کاهش می دهد.

  به گفته وی بازگشایی مدارس، اماکن تجاری و فروشگاهها و بسیاری از مشاغل غیرضروری از جمله عوامل مهم در انتشار سریع تر سویه جدید ویروس کرونا در جامعه محسوب می شود.

  به گزارش ایرنا، در حال حاضر ۱۲۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۵۳ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۶۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۸ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز