• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۸ دی ۱۴۰۰ | کد خبر : 42564
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  توزیع بسته غذایی ماهانه برای پناهجویان افغانستانی ازسوی هلال احمر
  دیبا:رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر از توزیع ۵ هزار و ۶۴۰ بسته معیشتی در بین پناهجویان افغانستانی در استان‌های شرقی کشور با همکاری موسسه خیریه نیک‌گامان جمشید تهران خبر داد.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا؛ وحید سلیمی گفت: با افزایش پناهجویان افغانستانی در مرزهای شرقی کشور، خیریه نیک‌گامان جمشید تهران ۵ هزار و ۶۴۰ بسته معیشتی یک‌ماهه را مطابق با استانداردهای تعیین شده‌ی سازمان امداد و نجات هلال‌احمر تهیه کرده‌است که توزیع و نظارت بر انجام آن به عهده سازمان داوطلبان است.

  سلیمی افزود: توزیع یک هزار و ۴۹۰ بسته معیشتی از دیروز ۷ دی‌ماه در خراسان جنوبی آغاز شد و توزیع یک هزار ۴۹۰ بسته نیز از امروز در خراسان رضوی آغاز می‌شود. همچنین از هفته آینده نیز ۲ هزار و ۴۸۰ بسته در سیستان و بلوچستان توزیع خواهد شد.

  رئیس سازمان داوطلبان هلال‌احمر ارزش ریالی این بسته‌ها را بالغ بر ۵۵ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این سبدهای معیشتی با اولویت خانواده‌های پناهجویی است که کارت اقامت سه ماهه در ایران را دریافت کرده‌اند و یا در کمپ‌های اداره اتباع و مهاجرین خارجی اسکان موقت دارند.

  سلیمی گفت: از آنجایی که جمعیت هلال‌احمر متولی واکسیناسیون کرونا برای اتباع افغانستانی حاضر در ایران است؛ اگر آن‌ها در زمان دریافت بسته‌ غذایی، واکسن مقابله با کووید۱۹ را دریافت نکرده‌باشند بلافاصله توسط امدادگران هلال‌احمر واکسینه خواهند شد.

  این واکسن‌ها از سوی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ برای واکسیناسیون اتباع افغانستانی در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گرفته است.

  وی تاکید کرد: همچون گذشته آموزش خطرات مواجه با مین‌های زمینی برای آن‌ دسته از مهاجرینی که درحال برگشت به افغانستان هستند، توسط مربیان جمعیت هلال‌احمر در حال انجام است و کارگاه‌های آموزشی در مجاورت مراکز توزیع بسته‌های معیشتی برپاست.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز