• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰ | کد خبر : 42314
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  افزایش شیوع اختلالات ناشی از سلامت روان در پاندمی کرونا
  دیبا:نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران گفت: براساس آمار سازمان جهانی بهداشت تعداد افرادی که از اختلالات ناشی از سلامت روان رنج می برند در سالیان اخیر افزایش پیدا کرده و در دوران شیوع کرونا این آمار بیشتر هم شده است.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایسنا  دکتر سید جعفر حسین نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران در اختتامیه ششمین جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان که امروز در مرکز همایش‌های رازی برگزار شد با بیان اینکه این جشنواره پیام امید و تعامل دارد، گفت: در واقع این مدل پیام‌ها هستند که در این برهه زمانی می‌توانند به ما کمک کنند؛ همه این موارد بر مقوله بهداشت روان تاکید دارند.

  وی ادامه داد: براساس آمار سازمان جهانی بهداشت تعداد افرادی که از اختلالات ناشی از سلامت روان رنج می‌برند در سالیان اخیر افزایش پیدا کرده و در دوران شیوع کرونا این آمار بیشتر هم شده است.

  دکتر حسین با تاکید بر اینکه مقوله اختلالات روانی ناشی از پاندمی مهم است، عنوان کرد: اختلالات روانی در این نمایشگاه مورد توجه قرار گرفته است؛ ما در این رویداد خواستیم توجه تصمیم‌گیران را به مقوله اختلالات روانی جلب کنیم.

  ضرورت توجه بیش از پیش سیاست گذاران به مقوله انگ اجتماعی

  نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران با اشاره به اینکه ایران تاریخ طولانی و فرهنگی بسیار غنی دارد، خاطرنشان کرد: انگ اجتماعی مقوله دیگری بود که در این جشنواره به آن توجه شده است، این موضوع مختص جمهوری اسلامی ایران نیست و در بسیاری از کشورهای دنیا وجود دارد؛ یک نگاه آینده گرایانه به ما نشان داد که این موضوع بسیار مهم است و سیاست گذاران  باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند.

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز