• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰ | کد خبر : 42203
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  غربالگری کرونا از ۳۰۶ هزار زائر عتبات عالیات
  دیبا: رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از غربالگری کرونا در ۳۰۶ هزار و ۳۲۹ زائر عتبات عالیات و اربعین در مرزهای زمینی مهران، چذابه و شلمچه خبر داد.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا ، محمد مهدی گویا گفت: بیش از ۳۰۶ هزار و ۳۲۹ زائر اربعین تا روز جمعه ۹ مهر ماه ۱۴۰۰ در مرزهای زمینی غربالگری کرونا شدند و ۶ هزار تست تشخیصی سریع و سه هزار و ۲۴۱ تست «پی سی آر» انجام گرفت که در مجموع ۲۲۲ مورد مثبت کرونا ثبت شد که به قرنطینه اعزام شدند.

  وی افزود: در مرزهای هوایی نیز سه هزار و ۳۶۵ مورد تست کرونا و پنج هزار و ۱۵۹ مورد تست تشخیصی از زائران عتبات عالیات انجام شد که ۱۱۵ مورد ابتلا به کرونا تشخیص و به قرنطینه  اعزام شدند.

  گویا ادامه داد: کسانی که به قرنطینه اعزام می شوند باید آنجا اقامت داشته باشند تا زمانی که کاملا اطمینان حاصل شود که علائم ندارند و بعد از منفی شدن تست به شهرستان های خود برمی گردند. همچنین تمام افرادی که که با این اشخاص در ارتباط بودند نیز مورد آزمایش قرار می گیرند.

  رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت تصریح کرد: در مجموع با وجود حجم بسیار زیادی از زائران اعزامی که بسیار فراتز ار پیش بینی ها بود این عملیات تاکنون با موفقیت کامل انجام شده است. به عنوان مثال در پرواز نجف اشرف به کرمان که حامل ۱۳۰ زائر بود و از همگی تست انجام شد ۲۷ مورد ابتلا به کرونا تشخیص داده شد.

  گویا با اشاره به یک نمونه فعالیت تیم های بهداشتی در مرزها گفت: همکاران ما از نیمه شب که پرواز به زمین نشست تا صبح در مرکز مراقبت مرزی بی وقفه مشغول انجام تست ها و مراقبت های لازم بودند و اگر چنین نمی شد، می توانست پیامدهای نگران کننده ای در پی داشته باشد.

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز